طرز تهیه چوکو لاوا (بدون نیاز به پخت و همزن) شیک و مجلسی

چوکو لاوا

 

دسر ها انواع مختلفی دارد و شما می توانید در طعم ها و مزه های مختلف این دسر ها را تهیه کنید. چوکو لاوا یک دسر فوق العاده ساده می باشد که با بیسکویت پتی بور و شکلات تلخ یا شکلات شیرین یا ترکیبی استفاده کنید. اگر به دسر های شکلاتی علاقه دارید حتما چوکو لاوا را تهیه کنید زیرا نیازی به ژلاتین یا مواد خاصی ندارید و می توانید با چند قلم مواد این دسر را تهیه کنید. این دسر نیازی به ژلاتین ندارد. شما می توانید این دسر را از شب قبل تهیه کنید و در یخچال قرار دهید و نیم ساعت یا دو ساعت مانده به سرو از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسد. امروز در پارسی دی طرز تهیه چوکو لاوا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بیسکویت پتی بور۱ بسته
شیر۱.۵ پیمانه
شکلات۱۵۰ گرم
کره۲۵ گرم

طرز تهیه چوکو لاوا

مرحله اول: آماده سازی بیسکویت

بیسکویت ها ابتدا باید پودر کنید برای این کار بیسکویت را داخل غذاساز بریزید و پودر کنید و اگر غذاساز ندارید می توانید داخل یک نایلون ضخیم بریزید و با گوشتکوب دستی بکوبید تا پودری شود، دقت کنید باید کاملا پودر شده باشد و تکه درشت داخل آن نباشد می توانید یک بار از الک رد کنید.

مرحله دوم: جوشاندن مواد

شیر را داخل قابلمه بریزید و کره را به آن اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید در جدی که شیر یک قل بزند و کره ذوب شود و بعد همین طور که داغ است باید شکلات خرد شده مورد اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود و بعد باید بیسکویت پودر شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه دسر چوکو لاوا

در ادامه نیازی به قالب ندارد و داخل یک کاسه یک نایلون بی اندازیدچون ژلاتین ندارد بدون نایلون دسر می چسبد. حالا دسر را داخل کاسه بریزید و برای ۴ ساعت داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیردو بعد دسر را روی سینی مورد نظر برگردانید و نایلون را جدا کنید و روی آن پودر کاکائو بپاشید و به دلخواه با میوه ای توت فرنگی تزیین کنید و میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چوکو لاوا

  1. بیسکویت ها را حسابی پودر کنید تا داخل دسر مشخص نباشد.
  2. طعم نهایی دسر فقط به شکلاتی که استفاده می کنید بستگی دارد که می توانید به صورت ترکیبی از شکلات تلخ و شیرین استفاده کنید.
  3. بیسکویت را می توانید از نوع ساده یا کاکائویی استفاده کنید.
  4. از شکلات سکه ای با کیفیت استفاده کنید تا دسر خوشمزه تری داشته باشید.
  5. می توانید در کاسه های کوچک این دسر را تهیه و به صورت تک نفره سرو کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه