طرز تهیه هات چاکلت شکلات داغ غلیظ خوشمزه و مخصوص خانگی

طرز تهیه هات چاکلت

یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار در جهان است که به صورت داغ سرو می شود. هات چاکلت در میان ایرانیان با نام شکلات داغ هم شناخته می شود که همان ترجمه هات چاکلت در زبان فارسی می باشد.با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر هات چاکلت تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری هات چاکلت تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش تهیه هات چاکلت با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

شیر۴ فنجان
وانیلمقدار کمی
نمکمقدار کمی
شکر۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه هات چاکلت

1مرحله اول: هم زدن

برای تهیه هات چاکلت خانگی ابتدا در شیرجوش پودر کاکائو را می ریزیم و شکر و مقدار بسیار کمی نمک به آن اضافه می کنیم و با قاشق مواد را مخلوط می کنیم و شیرجوش را روی حرارت بسیار کم قرار می دهیمو ۱ فنجان آب جوش را کم کم به مواد می افزاییم و با قاشق هم می زنیم تا پودر کاکائو بصورت گلوله در نیاید و کاملا حل شود.همین طور شکر نیز کاملا حل شده باشد. سپس شیر را به یکباره به مواد داخل شیرجوش اضافه می کنیم

2مرحله دوم: تهیه هات چاکلت

و (برای غلیظ تر شدن هات چاکلت از شیر پر چرب استفاده کنید و اگر می خواهید خیلی غلظت بیش از حدی داشته باشد نیز کاکائو بیش تری به مواد اضافه می کنیم) حرارت را ملایم می کنیم و تا گوشه های شیرجوش شروع به زدن حباب های ریز کردو مطمئن شدیم که شیر و مواد مخلوط در آن کاملا داغ شده است کمی وانیل به مواد می افزاییم و خوب با هم مخلوط می کنیم و شکلات داغ آماده شده را در ۴ فنجان به یک اندازه می ریزیم و مقداری خامه به آن می افزاییم و تا داغ است نوش جان کنید.

همچنین ببینید

از
42
دیدگاه
source : bonappetit