طرز تهیه ته چین قالبی تک نفره خوشمزه و مجلسی با مرغ در فر

ته چین قالبی

ته چین قالبی یکی از ته چین های مجلسی و مناسب مهمونی و تولدها می باشد که به صورت تک نفره سرو می شود. شما می توانید برای این ته چین از قالب های مافین یا قالب مخصوص ته چین استفاده کنید. مواد میانی ته چین کاملا دلخواه و سلیقه ای می باشد. برای اینکه ته چین قالبی خوبی داشته باشید حتما قالب را با کره چرب کنید تا نچسبد و همچنین زعفران را حتما غلیظ دم کرده و مقداری یخ داخل زعفران بریزید تا خوش رنگ تر شود. برای تزئین می توانید از زرشک و انواع خلال ها استفاده کنید. امروز در پارسی دی ته چین قالبی با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

برنج3 پیمانه
سینه مرغ۱ عدد
پیاز1 عدد
زرده تخم مرغ۳ عدد
ماست چکیده۱/۲ پیمانه
روغن مایع۳ ق غذا خوری
زرشکبه مقدار لازم
نمک و فلفل و زردچوبه و برگ بوبه مقدار لازم
زعفرانبه مقدار لازم

طرز تهیه ته چین قالبی

1مرحله اول : پخت مرغ

سینه مرغ را داخل قابلمه گذاشته و یک عدد برگ بو به همراه پیاز ۴ قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه بریزید سپس روی مرغ ها آبجوش ریخته و اجازه دهید تا مرغ ها پخته شوند بعد از پخت مرغ را از قابلمه خارج کرده و ریش ریش کنید و مقداری زعفران روی آنها بریزید.

2مرحله دوم : آماده سازی مواد ته چین

داخل کاسه نسبتا بزرگ زرده های تخم مرغ را ریخته و با چنگال دستی یا همزن دستی بزنید تا از حالت لختگی دربیاد سپس ماست چکیده شیرین را به همراهروغن مایع و زعفران اضافه کرده و هم بزنید تا مایه یکدستی حاصل شود.

3مرحله سوم : آبکش کردن برنج

برنج را از چند ساعت قبل با مقداری نمک بگذارید تا خیس بخورد سپس روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاد در حین جوشیدن کف روی برنج را مدام بگیرید سپس مقداری زنده تر از همیشه برنج را آبکش کنید و داخل کاسه مواد ته چین بریزید.

4مرحله چهارم : پخت ته چین

قالب های مافین را با کره یا روغن جامد خوب چرب کنید سپس یک لایه برنج ریخته و روی آن مرغ می گذارید و دوباره برنج می ریزید و با کفگیر خوب فشرده کرده به همین صورت قالب های دیگر پر کرده و روی قالب چند قطعه کره بگذارید و فویل بکشید و چند تا سوراخ روی فویل ها ایجاد کرده و در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا برنج دم بکشد در انتهای پخت فویل را از روی قالب برداشته و چند دقیقه گریل روشن کنید تا روی ته چین طلایی شود سپس ته چین قالبی را از قالب مورد نظر خارج کرده و روی آن ها را با زرشکی که از قبل با مقداری شکر تفت داده شده تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ته چین قالبی مرغ

  1. زمان پخت با توجه به قالب از ۱ ساعت تا ۱.۵ ساعت متغیر است.
  2. می توانید از تخم مرغ کامل استفاده نیز استفاده کنید.
  3. زرده ها را زیاد نزنید تا بوی زهم بگیرد.
  4. مقداری زرشک تفت داده شده همراه با تکه های مرغ در وسط ته چین بریزید.
  5. می توانید برای تزئین مانند عکس از فیله مرغ حلزونی استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
5
دیدگاه