طرز تهیه دسر لیوانی ساده و کم هزینه تک نفره و شیک با بیسکویت پتی بور و موز

طرز تهیه دسر لیوانی

 

دسر های تک تفره یکی از دسر های بسیار مناسب برای مهمانی ها می باشد و شما می توایند با چند قلم مواد به راحتی تهیه کنید و برای تولد و پذیرایی استفاده کنید. می توانید از لیوان های یک بار مصرف استفاده کنید و با قاشق پاپیون بزنید و برای تولد سرو کنید. این دسر با موز و گردو و بیسکویت پتی بور تهیه می شود. این دسر فوق العاده خوشمزه و خیلی راحت است و میز مراسم های شما را زیبا تر می کند. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر لیوانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر خرمالو

 

مواد لازم

شیر۴ لیوان
شکر ۱لیوان
آرد یا نشاسته ذرت۴ ق غذا خوری
پودر ژلاتین۲  ق غذا خوری
بیسکویت پتی بور۱ بسته
قهوه فوری۱ ساشه
موز و گردوبه دلخواه
شکلات تخته ای

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

طرز تهیه دسر لیوانی

مرحله اول: جوشاندن مواد

ابتدا باید شیر را داخل قابلمه بریزید و آرد یا نشاسته را اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله های آرد داخل شیر باز شود می توانید شیر را کم بریزید و با آرد مخلوط کنید و بعد مابقی شیر را اضافه کنید. در ادامه ژلاتین و شکر را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را خوب هم بزنید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا مواد غلیظ شود.

مرحله دوم: افزودن قهوه فوری

می توانید مواد قابلمه را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی قهوه فوری و دو تیکه شکلات تخته ی اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود. یه بسته بیسکویت پتی بور را داخل نایلون ضخیم بریزید و با گوشتکوب دستی بکوبید تا کمی خرد شده نیازی خیلی له و پودری شود و بهتر است کمی درشت تر باشد.

مرحله سوم: تهیه دسر لیوانی

حالا باید دسر را تهیه کنید لیوان های مورد نظر را بردارید و نیمی از مواد سفید بریزید و روی مواد سفید باید بیسکویت و موز و گردو بریزید و بعد مواد شکلاتی را بریزید و دسر های تهیه شده را برای ۲ ساعت در یخچال قرار دهید و بعد از یخچال خارج کنید و روی دسر را با شکلات تخته ی رنده شده را اضافه کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر لیوانی

  1. بجای لیوانی بودن این دسر می توانید داخل ظرف بزرگ نیز تهیه کنید.
  2. دقت کنید در مرحله اول نباید حرارت را بالا ببرید زیرا بوی خامی مواد داخل دسر باقی می ماند.
  3. می توانید مواد را به صورت تک رنگ یا دو رنگ تهیه کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر ساده

از
2
دیدگاه