طرز تهیه ماهی قزل آلا سرخ شده در ماهیتابه خوشمزه و آسان

طرز تهیه ماهی قزل آلا کبابی

یکی از ماهی بسیار خوشمزه و خوش خوراک می باشد که در بین ما ایرانی ها بسیار محبوب است و با روش های مختلفی تهیه می شود ولی ما امروز قرار است یکی از فوق العاده ترین روش های مرینت و سرخ کردن ماهی را در منزل به شما یاد دهیم که نیاز به فر و زغال ندارد و به راحتی می توانید ماهی قزل آلا در ماهیتابه را در منزل تهیه کنید و به همراه پلو زعفرانی یا سبزی پلو میل کنید همچنین می توانید این رسپی را برای نوروز و مراسمات مختلف تهیه کنید. ماهی قزل الا از نوع ماهی های سرد آبی است (ماهیان سرد آبی به ماهی گفته می شود که بین دمای ۷ تا ۱۷ درجه زندگی می کنند) و یک ماهی کم تیغ و محبوب به حساب می آید که سرشار از ویتامین های مختلف است و با همه سلیقه ها جور می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ماهی قزل آلا سرخ شده در ماهیتابه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماهی قزل آلا۱ عدد
سیر۳ حبه
پیاز۲ عدد
لیموترش تازه۱ عدد
فلفل دلمه۱ عدد
فلفل سبز تند۱ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
کرهبه مقدار لازم
روغن زیتونبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، پودر تخم گشنیزبه مقدار لازم

طرز تهیه ماهی قزل آلا سرخ شده

1مرحله اول: آماده سازی ماهی قزل آلا

ابتدا ماهی را پاک کنید و خوب محتویات داخل ماهی را خارج کنید سپس تیغ وسط ماهی را دربیاورید و به اندازه دلخواه دربیاورید و خوب بشورید و داخل آبکش قرار دهید و خوب آن ها را با دستمال خشک کنید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

داخل یک کاسه با گنجایش مناسب ماهی ها را بریزید و پیازها را پوست بگیرید و خلالی کنید سپس پیاز ها را خوب با دست فشار دهید تا آب آنها خارج شود سپس سیر را پوست گرفته و پوره کنید و به ماهی اضافه کنید.

3مرحله سوم: مرینت کردن ماهی

در ادامه تمام ادویه ها را به همراه کمی روغن زیتون و لیموترش تازه اضافه کنید و هم بزنید دقت کنید نباید ماهی را چنگ بزنید زیرا گوشت نرمی دارد و باعث له شدن و از هم پاشیده شدن آن می شود سپس روی ماهی را بپوشانید و برای ۲ ساعت در یخچال استراحت دهید تا مزه ها به خورد هم برود.

4مرحله چهارم: تهیه ماهی قزل آلا در ماهیتابه

حالا تکه های ماهی را به سیخ چوبی بزنید و مابین هر تکه فلفل دلمه خرد شده قرار دهید حالا کمی کره و روغن داخل تابه بریزید و ماهی را داخل تابه و ابتدا به سمت پوست قرار دهید تا کم کم سرخ شود داخل یک کاسه کمی کره و زعفران و لیموترش و نمک اضافه کنید و هم بزنید و در حین سرخ شدن روی ماهی بزنید سپس کنار یک کته زعفرانی و یا سبزی پلو میل کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت ماهی قزل آلا در ماهیتابه

  1. نکته مهم سرخ کردن ماهی این است که ابتدا سمت پوست و بعد گوشت را سرخ کنید.
  2. می توانید در فر یا سولاردم نیز این ماهی را قرار دهید.
  3. بجای سیر از پوره ی همان خمیر سیر نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
31
دیدگاه