طرز تهیه ته چین اسفناج با مرغ خوشمزه و عالی و دستور پخت آسان

طرز تهیه ته چین مرغ و اسفناج

ته چین ها جزء پرطفدار ترین غذاهای ایرانی محسوب می شوند. ته چین به دلیل ظاهر زیبایی که دارد بسیار اشتها آور است و در مهمانی های مهم از ته چین بسیار استفاده میشود به دلیل اینکه رنگ و لعاب میز و یا سفره را چند برابر می کند. ته چین انواع و اقسام زیادی دارد. در شهر های مختلف با روش های گوناگون تهیه می شود. از انواع ته چین می توان از ته چین اسفناج، ته چین برگ مو، ته چین مرغ، ته چین بادمجان، ته چین گوشت نیز نام برد. پارسی دی برای شما زیبا پسندادن ته چین اسفناج و مرغ را آماده کرده است. امیدواریم که ته چین مرغ و اسفناج را با دستوری که در پارسی دی آورده شده است تهیه بفرمائید و در کنار خانواده از طعم جدید این غذا نیز لذت ببرید.

مواد لازم

برنج۴ پیمانه
برگ اسفناج۵۰۰ گرم
سینه مرغ۱ عدد
زعفران دم کرده۱  ق غذا خوری
ماست چکیده۱ فنجان
تخم مرغ۳ عدد
پیاز۱ عدد
روغنبه مقدار لازم
آببه مقدار لازم
زرشکبه مقدار لازم

طرز تهیه ته چین اسفناج با مرغ

1مرحله اول: برنج

برای آماده سازی ته چین اسفناج با مرغ، ابتدا برنج را از چند ساعت قبل باید زمان دهیم تا خوب خیس بخورد. بنابراین برنج را به همراه ۸ پیمانه آب و ۱ قاشق غذا خوری نمک بر روی برنج بریزید و زمان بدهید تا برنج خیس بخورد.

2مرحله دوم: مرغ

در این هنگام که برنج در حال خیس خوردن است، در یک قابلمه کمی روغن برزید و روی حرارت بگذارید و پیاز را به شکل نگینی خورد کنید و داخل قابلمه برزید تا به همراه روغن سرخ شود. سپس مرغ را به همراه برگ بو یا رزماری و ادویه های مورد نیازی که گفته شد به مرغ اضافه کنید و تفت دهید تا بوی ادویه ها بلند شود. سپس ۳ لیوان آب بر روی مرغ بریزید و زیر شعله را کم کنید تا مرغ بپزد.

3مرحله سوم: اسفناج

برگ های اسفناج را پاک کنید و خوب بشوئید. سپس آبکش کرده تا آب اضافی آن گرفته شود. می توانید اسفناج را جداگانه بخار پز کنید و یا اینکه در لابه لای برنج گذاشته و بخار پز شود تا خیلی ظاهر خود را از دست ندهد.

4مرحله چهارم: آماده سازی برنج

برنجی که در این مدت خیس خورده را به همراه روغن نیمه جامد بر روی شعله قرار دهید تا آب برنج تمام شود. سپس آبکش کرده و به اندازه یک کاسه از برنج را بردارید و به همراه زعفران، تخم مرغ و همینطور ماست چکیده با هم مخلوط کنید. تا مایع ته چین شما آماده شود.

5مرحله پنجم: آماده سازی ته چین مرغ و اسفناج

در کف قابلمه مورد نظر کمی روغن مایع بریزید و مایه ته چین که آماده کرده اید را به کف قابلمه بریزید و با پشت قاشق پهن کنید. سپس برگ های اسفناج را بچینید و از تکه های مرغ آماده شده، بر روی برگ اسفناج بچیینید و دوباره برگ اسفناج را بر روی مرغ قرار دهید و برنج ساده را در آخر اضافه کنید و به درب قابلمه دم کش انداخته و بر روی قابلمه بگذارید و به مدت ۱ ساعت زمان دهید تا برنج دم بکشد.

6مرحله ششم: پایان کار

بعد از مدت پخت، برنج را با احتیاط در دیس برگردانید و با زرشک به دلخواه تزئین کنید و به همراه چاشنی مورد نظر نوش جان فرمائید.

فوت و فن های دستور پخت ته چین اسفناج 

  1. برای طعم بهتر مرغ می توانید کمی زعفران بر روی مرغ بریزید.
  2. برای تهیه هر نوع از ته چین فقط کافی است که مواد اصلی را مثل گوشت یا بادمجان جایگزین مرغ و اسفناج کنید.
  3. برای خوشمزگی مرغ، حتما آن را مزه دار کنید.
  4. برای زیبایی بیشتر می توانید سیب زمینی حلقه شده را در کف قابلمه اضافه کنید.

همچنین ببینید

از
10
دیدگاه