طرز تهیه بورانی اسفناج خوشمزه و مجلسی با ماست و مغز گردو

طرز تهیه بورانی اسفناج

یکی از پیش غذاها و میان وعده های بسیار خوشمزه و سالم ایرانی است که می توانید با اضافه کردن موادی مانند مغز گردو و سیر آن را به صورت مجلسی تر برای مجالس و مهمانی های خود تهیه و سرو کنید.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۶ تا ۸ نفر بورانی اسفناج تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری بورانی اسفناج تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش تهیه ز با پرتال پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

سیر۲ حبه
اسفناج۱ کیلوگرم
ماست چکیده۵۰۰ گرم
مغز گردو۴ قاشق غذاخوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه اندازه کافی

طرزتهیه بورانی اسفناج

1مرحله اول: آماده سازی اسفناج

برای تهیه بورانی اسفناج مجلسی ابتدا سیرها را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته آشپزخانه خرد می کنیم. بعد اسفناج ها را پاک می کنیم و در قابلمه ای پر از آب برای ۱۰ دقیقه قرار می دهیم تا اگر خاک لابه لای اسفناج ها هست کامل از بین برودو بعد تمیز می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود. سپس اسفناج ها را یا میکس می کنیم و یا روی تخته ریز خرد می کنیم.قابلمه ای را روی حرارت قرار می دهیم و اسفناج و سیر را داخل آن می ریزیم

2مرحله دوم: تفت دادن

و شروع می کنیم به تفت دادن مداوم،و نمک و زردچوبه روی اسفناج ها می پاشیم و مجددا تفت می دهیم تا اگر اسفناج ها آب دارند آب آن ها کاملا تبخیر شود و قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم تا مخلوط اسفناج و سیر به مرور زمان خنک شوند.

3مرحله سوم: تهیه بورانی اسفناج

آن گاه ماست را خوب هم می زنیم تا یکدست شود و کمی نمک ، فلفل سیاه به آن اضافه می کنیم و گردوهای خرد شده را نیز داخل ماست می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم و در آخر اسفناج و سیر خنک شده را نیز می افزاییمو خوب مواد را زیر و رو می کنیم تا اسفناج ها کاملا به ماست آغشته شوند و در ظرف مورد نظر بورانی اسفناج را می کشیم و به عنوان یک پیش غذا برای مهمانی ها و یا حتی بعنوان غذای کامل برای خودتان آن را آماده کنید و نوش جان کنید.

فوت فن های دستور پخت بورانی اسفناج

  1. می توانید به دلخواه مقدار سیر را کم و زیاد کنید.
  2. از ماست سفت و غلیظ استفاده کنید و ماست آبکی شل می شود.
  3. می توانید برای تزیین از پیاز داغ نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
79
دیدگاه
source : gilda.s