طرز تهیه کیک بستنی شکلاتی کافی شاپی ساده و مجلسی

طرز تهیه کیک بستنی

 

یکی از انواع کیک بستنی است که خیلی راحت آماده میشود و طعم بی نظیری دارد. در این دستور شما میتوانید هر مقداری که دوست دارید مواد اولیه رو کم یا زیاد کنید. میتوانید از انواع کیک ها و بستنی ها استفاده کنید. هیچ محدودیتی در طعم و اندازه مواد اولیه در کیک بستنی وجود ندارد. البته ما در پارسی دی دستور کیک بستنی را از کیک وانیلی یا شکلاتی به همراه بستنی وانیلی با تکه های کوکی شکلاتی استفاده کرده ایم که خیلی خوشمزست. امیدواریم که طرز تهیه کیک بستنی برای شما عزیزان مفید واقع شود.

مواد لازم 

کیک ساده یا شکلاتی۱ عدد
بستنی وانیلی۱ بسته
بستنی شکلاتی۱ بسته
خامه۱ بسته
سس شکلاتبه مقدار لازم
توت فرنگی یا میوه فصلده تا دوازده عدد

طرز تهیه کیک بستنی

مرحله اول: کیک

کیک را می توانید خودتان تهیه کنید و یا از کیک آماده استفاده کنید. طرز تهیه کیک ساده را می توانید در منوی پارسی دی جستجو کنید اما برای رفاه حال شما عزیزان توضیح مختصری را برای شما آورده ایم:

آرد ۱ لیوان، ۳ عدد تخم مرغ، ۱ لیوان آب و شکر، نصف لیوان روغن مایع، بیکینگ پودر ۱ ق.غ، وانیل نصف ق.چ. ابتدا تخم مرغ ها را آماده کنید سپس ترکیب مایعات و در آخر آرد را به همراه بیکینگ پودر اضافه کنید. زمان بدهید به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه تا کیک آماده شود.

مرحله دوم: قالب

یک قالب کمربندی با قطر ۲۳ سانتی متر را انتخاب کنید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید طوری که لبه های کاغذ از قالب بیرون باشد و به عنوان دسته در پایان کار برای خارج کردن کیک بستنی آماده شده از قالب کمک کننده باشد. کیک را از وسط جدا کنید و باقی آن را کنار بگذارید. قالب را برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: بستنی شکلاتی

طی مدتی که قالب درون یخچال است. بستنی شکلاتی را از فریزر خارج کنید و در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود.

مرحله چهارم: اسکوپ

بعد از گذشت نیم ساعت و نرم شدن بستنی شکلاتی که از فریزر خارج کردید ۵ اسکوپ یا بیشتر، از آن را بردارید و روی سطح کیک بگذارید. بستنی را با چنگال روی سطح بیسکوییت پخش کنید تا صاف شود.

مرحله پنجم: بستنی وانیلی

در مرحله بعد، قالب را به فریزر منتقل کنید و به مدت نیم ساعت آن را همان جا قرار دهید. در این حین بستنی وانیلی را خارج کنید و در دمای اتاق قرار داده تا نرم شود و همانند مرحله پیش کارها را تکرار کنید.

مرحله ششم: پایان کار

سپس لایه سوم و چهارم را نیز به همین ترتیب روی آن قرار دهید و در آخر کیک را روی کیک بستنی بگذارید. کیک بستنی‌ آماده شده را برای یک شب درون فریزر قرار دهید تا خوب خود را بگیرد و سفت شود. روی کیکتان را با فویل بپوشانید تا سرما آن را خراب نکند. بعد از اینکه مطمئن شدید بستنی‌تان کاملا خود را گرفته و سفت شده می‌توانید آن را با خامه و سس شکلات و میوه سرو کنید و از طعم خوب آن لذت ببرید.

فوت و فن های دستور تهیه کیک بستنی شکلاتی

  1. بستنی نباید کاملا آب شده باشد. فقط نرم شود.
  2. می توانید به جای کیک از بیسکوئیت خورد شده استفاده کنید.
  3. میتوانید از ژله نیز در بین لایه های بستنی استفاده کنید.
  4. از هر نوع میوه که می پسندید می توانید برای تزئین استفاده کنید.
  5. می توانید به جای قالب از بستنی خوری استفاده کنید و به صورت تک نفره کیک بستنی را سرو کنید.
  6. می توانید کیک بستنی را به صورت شیرینی رولت پیچیده و سرو کنید.

همچنین ببینید

از
15
دیدگاه