طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو شیک و راحت دسر مخصوص مهمانی

طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو

 

کیک ها تنوع بسیار خوبی دارد ولی این قرار است بستنی با تیرامیسو ترکیب شود و یک خروجی فوق العاده خوشمزه داشته باشد که مزه و طعم بسیار خوبی دارد و می توان به جرات گفت یک بار اگر این دسر ساده را برای مهمانی ها تهیه کنید عاشق طعم و مزه آن خواهید شد. این کیک تیرامیسو را می توانید در قالب لوف یا مستطیل بریزید و برای مهمانی ها سرو کنید زیرا با چند قلم مواد تهیه می شود و خیلی گزینه شیکی برای پذیرایی است. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

 

مواد لازم

بستنی وانیلی حدود۵۰۰ تا ۷۰۰ گرم
بستنی با طعم قهوه حدود۵۰۰ تا ۷۰۰ گرم
بیسکوئیت لیدی فینگر۱۲ تا ۱۴ عدد
آب جوش۱ پیمانه
نسکافه۱ قاشق غذا خوری
پودر کاکائوبه میزان لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک هویج

طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید نسکافه فوری را با آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا حل شود و بعد این مخلوط را کنار قرار دهید برای تهیه این دسر به بیسکویت لیدی فینگر نیاز دارید که می توانید در آموزش های قبلی خودتان در خانه تهیه کنید یا به صورت بسته بندی تهیه کنید. داخل یک قالب لوف دو لایه کاغذ روغنی قرار دهید.

مرحله دوم: چیدن لایه

در ادامه بستنی وانیلی را که از قبل داخل دمای محیط قرار دهید و کمی نرم شده کف قالب قرار دهید و با کمک یک کارد حسابی صاف کنید تا کف قالب را کارو کنید و بعد برای ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید تا مجدد لایه بستنی خودش را بگیرد سپس دانه دانه لیدی فینگر ها را داخل مخلوط نسکافه بزنید و روی بستنی وانیلی قرار دهید و مجدد برای ۱۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله سوم: افزودن لایه بستنی قهوه

قالب را از فریزر خارج کنید و سطح روی لیدی فینگر ها را با بستنی قهوه کارو کنید و مجدد در فریزر قرار دهید تا بستنی قهوه نیز سفت شود و در انتها باید مجدد روی بستنی قهوه را یک لایه لیدی فینگر که آغشته به نسکافه است قرار دهید و قالب را برای ۲ الی ۳ ساعت در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد به کمک اضافه های کاغذ روغنی که از کنار قالب آویزان شده بگیرید و دسر را روی دیس مورد نظر قرار دهید و روی دسر پودر کاکائو الک شده بریزید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک یزدی

 

فوت و فن های دستور پخت کیک بستنی تیرامیسو

  1. می توانید بجای استفاده از نسکافه گلد از اسپرسو یا قهوه فوری استفاده کنید.
  2. می توانید از دو لایه شکلاتی و قهوه یا وانیلی به دلخواه استفاده کنید.
  3. برای این مواد قالب لوف به اندازه ۲۵*۱۰مناسب است.
  4. این مقدار مواد گفته شده برای ۷ نفر مناسب است.
از
3
دیدگاه