طرز تهیه ترشی پیاز قرمز خانگی خوشمزه و فوری با لبو و سرکه قرمز

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز

 

یکی از ترشی های بسیار پرطرفدار است که می توانید در همه فصل ها تهیه کنید. این ترشی به چند قلم مواد نیاز دارد که می توانید برای رنگ بیشتر ترشی از کمی اسلایس کلم بنفش یا لبو قرمز استفاده کنید تا ترشی خوش رنگ و مجلسی داشته باشید. ترشی پیاز قرمز به صورت خلالی و درسته تهیه می شود که بهتر است به صورت خلالی تهیه کنید زیرا سرو آن کمی آسان تر می باشد. ترشی پیاز قرمز را می توانید با سرکه سیب یا قرمز استفاده کنید ولی سرکه سفید تیزی این ترشی را بالا می برد و ممکن است که معده را اذیت کند. پس بهتر است از سرکه قرمز خانگی یا صنعتی یا سیب استفاده کنید تا طعم ملایم و همه پسندی داشته باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی پیاز قرمز خانگی فوری و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

پیاز قرمز۱ کیلوگرم
کلم بنفش یا لبو۱/۲ عدد
سیر۵ حبه
فلفل سبز۳ عدد
سرکه سیب یا قرمز۳ الی ۴ پیمانه
شکر۲ ق غذا خوری
نمک۳ ق غذا خوری

طرز تهیه ترشی پیار قرمز خلالی با سرکه قرمز یا سیب

مرحله اول: آماده سازی پیاز قرمز

ابتدا پیاز ها را پوست بگیرید و بشورید. حالا باید پیاز ها را خلال کنید. میزان ضخامت خلال ها بسته به سلیقه و ذائقه شما دارد. می توانید پیازها را به صورت درسته نیز تهیه کنید. اما برای خلالی کردن پیاز از وسط به دو نیم کنید و با چاقو ریز و یکدست پیازها را خلال کنید. حالا خلال پیاز را روی دستمال خشک پهن کنید و صبر کنید تا کامل خشک شود.

مرحله دوم: اماده سازی کلم بنفش یا لبو و سیر

در ادامه کلم بنفش را بشورید و خرد کنید و یا می توانید کمی لبو را پوست بگیرید و به صورت خلالی یا رنده درشت یا ریز استفاده کنید. فرقی ندارد از کدام استفاده می کنید زیرا در طعم و مزه نهایی تاثیر ندارد بلکه فقط برای رنگ دهی به این ترشی استفاده می شود. سیر ها را نیز پوست بگیرید و به صورت ریز خرد کنید. همه مواد را روی دستمال قرار دهید تا آب اضافی آن کشیده شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

یک شیشه تمیز و استریل شده را انتخاب کنید. حالا به ترتیب کمی پیاز بعد فلفل و سیر و کلم یا لبو را بریزید. باید لایه ها را همین طور تکرار کنید تا ظرف پر شود. بهتر است با کف دست هی مواد را فشار دهید تا خوب پرس شود و جای خالی شیشه کاملا پر شود.

مرحله چهارم: تهیه ترشی پیاز قرمز رستورانی

حالا در انتها داخل یک پارچ یا ظرف دلخواه سرکه و شکر و نمک را بریزید و خوب مخلوط کنید. حالا داخل شیشه ترشی بریزید تا کل ظرف پر شود. درب شیشه را محکم بسته و در دمای محیط قرار دهید. بعد از ۴۸ ساعت این ترشی خوشمزه آماده شده است و می توانید در کنار غذهای و دورچین های خود سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه پیاز قرمز ساده به شکل خلالی ریز

  1. می توانید از سرکه سیب استفاده کنید.
  2. به دلخواه می توانید مقدار فلفل تند را کم و زیاد کنید.
  3. تمام مواد باید خشک باشد تا ترشی کپک نزند.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه