طرز تهیه بورانی لبو مجلسی خوشمزه و خوشرنگ با ماست و چغندر لبو

طرز تهیه بورانی لبو

یکی از بورانی های خوشمزه پاییز و زمستان است که بسیار خوشمزه و خوش رنگ می باشد. برای خرید از لبو هایی استفاده کنید که اندازه کوچک یا متوسط داشته باشند و همچنین داشتن ریشه های ضخیم نشان دهنده پیر بودن لبو ها می باشد و اگر روی لبو لک یا سوراخ داشته باشد نشانه خرابی آن است و برای نگه داری لبوها از فریزر کردن آنها خوداری کنید و اگر تمایل دارید لبو را غیر از فصل داشته باشید آن ها را اول بپزید سپس فریزر کنید. برای تهیه بورانی حتما از ماست چکیده استفاده کنید. امروز در پارسی دی با یک دستور متفاوت و جدید از بورانی لبو در خدمت شما خواهیم بود با ما همراه باشید.

مواد لازم

لبو۲ عدد
ماست چکیده۲ لیوان
خیار۱ عدد
ذرت۵  ق غذا خوری به دلخواه
نمک و فلفل و آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه بورانی لبو

1مرحله اول : آماده سازی لبو

لبو را شسته و با مقداری آب اجازه می دهیم با حرارت ملایم چند ساعت پخته شود. وقتی آب قابلمه نصف شد لبو ها را خارج کرده و پوست آنها را می گیریم و از وسط نصف می کنیم و دوباره داخل قابلمه گذاشته و ۲ ق غذا خوری شکر یا شیره ( اگر شیرین بود که شکر را حذف می کنیم ) می ریزیم و اجازه می دهیم آب قابلمه غلیظ شود.

2مرحله دوم : آماده سازی مواد بورانی

خیار را پوست بگیرید و رنده کنید. اگر از کنسرو ذرت استفاده نمی کنید ذرت ها را با کمک بخار پز یا هر وسیله دیگر پخته تا نرم شود.

3مرحله آخر

ماست را داخل ظرف مورد نظر ریخته و لبوهای پخته شده را رنده می کنیم و با مقداری آب لبو مخلوط کرده سپس ذرت و خیار و نمک و فلفل و آویشن را افزوده و مخلوط می کنیم و برای ۱ ساعت داخل یخچال گذاشته تا مزه ها با هم ادغام شوند.

فوت و فن های دستور تهیه بورانی لبو

  • به دلخواه سیر رنده شده نیز می توانید اضافه کنید.
  • می توانید به دلخواه لبوها را نگینی ریز کنید تا زیر دندان احساس شود یا پوره کنید.
  • از آب لبو می توانید برای رنگی کردن ماست یا سس یا خامه استفاده کنید.
  • می توانید ابتدا لبوها را پاک کنید بعد بپزید.
  • اگر بورانی شیرین دوست دارید شکر را حذف نکنید.
  • مقدار ماست و لبو را به دلخواه می توانید تغییر بدید.
  • از فلفل سفید استفاده کنید تا بورانی شما خوش رنگ بماند.

همچنین ببینید

از
13
دیدگاه