طرز تهیه کباب سلطانی رستورانی و مجلسی با گوشت و مرغ

طرز تهیه کباب سلطانی

یکی از خوشمزه ترین کباب های سنتی ایرانی می باشد که در بعضی شهرها در مراسمات سنتی آنها سرو می شود. از قدیم کباب سلطانی غذای اشراف و بزرگان بوده و همان طور که از نامش پیداست در واقع به عنوان یک غذای اعیانی و ترکیبی از کوبیده و برگ را شامل می شود و با کباب بختیاری متفاوت است زیرا در کباب بختیاری از راسته گوسفندی به همراه سینه مرغ استفاده می شود. اما تهیه کباب سلطانی در منزل بسیار آسان و خوشمزه است و می توانید برای پیک نیک ها و مسافرت ها این کباب خوشمزه را تهیه کنید. امروز در پارسی دی کباب سلطانی رستورانی و مجلسی با گوشت و مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت قرمز بدون استخوان۱۵۰ گرم
فیله مرغ۱۵۰ گرم
پیاز۲ عدد
کیوی۱ عدد
آب لیموترش تازه۴ ق غذا خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
زعفران دم کرده۲ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب سلطانی

1مرحله اول: آماده سازی پیاز

ابتدا باید برای تهیه این کباب مواد مرینت را آماده کنید. پیاز ها را شسته و پوست بگیرید و به صورت خلالی درشت خرد کنید. خلالی کردن پیازها باعث می شود موقع کباب زدن به راحتی از کباب جدا شود و نباید پیاز را در کباب ها رنده کرد زیرا به گوشت چسبیده و در هنگام کباب کردن می سوزد و غذا ظاهر بدی پیدا می کند. یکی از اجزای دیگر این مرینت کیوی می باشد که بسته به نوع فصل می توانید پوست آن را بگیرید و خرد کنید کیوی به دلیل آنزیمی که دارد باعث نرم کردن بافت گوشت می شود.

2مرحله دوم: آماده سازی گوشت

گوشت ها را به صورت مستطیل برش بزنید و یکسان برش بزنید زیرا ممکن است در هنگام پخت به دلیل برش نایکسان جایی از کباب پخته و خام بماند حالا گوشت را داخل یک کاسه ریخته و به آن پیاز و کیوی را اضافه کنید و برای ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان دهید تا گوشت ها مزه دار شوند.

3مرحله سوم: آماده سازی گوشت مرغ

مرغ نسبت به گوشت بافت نرم تری دارد پس به همین دلیل ابتدا گوشت را مرینت کرده و بعد مرغ را مزه دار می کنیم برای مزه دار کردن مرغ آن را داخل کاسه ریخته و به آن مقداری پیاز و زعفران و فلفل سیاه بزنید و بگذارید تا مزه دار شود.

4مرحله چهارم: مخلوط کردن

حالا که جداگانه هر دو مواد را مزه دار کردید باید برش های پیاز را از گوشت ها جدا کنید و مرغ و گوشت را داخل یک کاسه بریزید و به آن روغن زیتون و نمک و فلفل سیاه و آب لیموترش اضافه کنید و مجدد برای ۱۵ دقیقه زمان دهید تا مزه دار شود.

5مرحله پنجم: کباب کردن

حالا قبل از سیخ زدن کباب ها زغال را آماده کنید تا سرخ شود سپس داخل سیخ های فلزی یکی در میانی برش های گوشت و مرغ را بزنید تا هیچ فضای خالی بین گوشت و مرغ نباشد سپس روی زغال داغ بگذارید و مدام بچرخانید تا کباب پخته شود سپس به همراه پلو و گوجه کبابی میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب سلطانی با مرغ

  1. این نوع کباب سلطانی ترکیبی از مرغ و گوشت بود که شما به دلخواه می توانید فقط راسته گوسفندی استفاده کنید و مواد را مرینت و بکوبید سپس کباب کنید.
  2. کباب ها را نباید ساعت طولانی در کیوی بگذارید زیرا بافت گوشت را از بین می برد.
  3. روغن زیتون بی بو استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه