طرز تهیه کباب بناب یا کباب ساطوری اصل و خوشمزه آذربایجان

طرز تهیه کباب بناب

کباب ساطوری یکی از انواع کباب های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که شباهت زیادی به کباب کوبیده سنتی دارد. این کباب خوشمزه متعلق به شهرستان بناب آذربایجان می باشد و با نام کباب آذربایجانی هم شناخته می شود.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب بناب تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب بناب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی ایرانی و طرز تهیه کباب بناب با وبسایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

کره۵۰ گرم
پیاز سفید۳ عدد
فیله گوسفند۴۰۰ گرم
راسته گوساله۴۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب بناب

1مرحله اول: چرخ کردن گوشت

ابتدا گوشت ها را با دقت می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب آن ها خارج شود و بعد روی تخته آشپزخانه گوشت ها را به قطعات متوسط برش می دهیم تا راحت داخل چرخ بروند.گوشت ها را در چرخ گوشت چرخ می کنیم و کنار می گذاریم.

2مرحله دوم: طعم دار کردن

سپس پیازها را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته نگینی خرد می کنیم دقت در برش پیازها در این مدل کباب مهم است زیر نباید ریز خرد شود تا آب پیازها بیرون بیاید چون باعث شل شدن مایه می شود و نباید درشت خرد شود.بلکه به اندازه متوسط خرد شود .پیازها را با گوشت در کاسه ای بزرگ قرار می دهیم و روی آن ها نمک و فلفل سیاه می پاشیم و مواد را خوب ورز می دهیم و روی کاسه را سلفون می کشیم و به مدت ۲ ساعت ترکیب گوشت و پیاز را در یخچال قرار می دهیم.

3مرحله سوم: سیخ زدن

سپس مایه کباب را از یخچال بیرون می آوریم و کمی ورز می دهیم و سیخ ها را آماده می کنیم و مقداری از مایه کباب را بر می داریم و از بالا تا پایین به سیخ می چسبیانیم و یا مایه کباب را روی تخته آشپزخانه شکل می دهیم و سیخ را از وسط آن رد می کنیم.

4مرحله چهارم: پخت

زغال کباب را آماده می کنیم و کره را در تابه ای کوچک قرار می دهیم و روی حرارت می گذاریم تا ذوب شود و اگر تمایل داشتید کمی زعفران دم کرده به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم و خیلی آرام با یک فرچه روی کباب ها می کشیمو یا با قاشق روی کباب ها می ریزیم تا کباب ها خشک نشوند و طعم دلپذیرتری داشته باشیم.سپس کباب ها را روی آتش می گیریم تا کبابی و مغز پخت شوند.سپس چند عدد گوجه فرنگی گوشتی نیز در کنار کباب به سیخ می گشیم و کباب می کنیم و با کباب بناب نوش جان کنید.


فوت فن های دستور پخت کباب بناب

  1. می توانید کمی جوش شیرین نیز به مواد بزنید.
  2. می توانید در فر نیز این کباب را تهیه کنید.
  3. ترکیب گوشت را رعایت کنید تا در نهایت کباب خوبی داشته باشید.

همچنین ببینید

از
26
دیدگاه