طرز تهیه کباب ترخون سنتی و مخصوص یک کباب خوشمزه و فوری

طرز تهیه کباب ترخون , کباب ترخون , کتلت ترخون , شامی ترخون , ;fhf jvo,k , kabab tarkhoon

کباب ترخون

کباب ترخون یکی از انواع کباب های خوشمزه و سنتی ایرانی است که در واقع مخلوطی از گوشت و سبزیجات است. این کباب خوشمزه مانند کباب تابه ای در ماهیتابه طبخ می شود و یکی از فوری ترین کباب ها محسوب می شود.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب ترخون تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری کباب ترخون تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب ترخون با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای دستور پخت کباب ترخون

گوشت چرخ کرده۵۰۰ گرم
ترخون تازه۴ شاخه
سیر۲ حبه
پیاز بزرگ۱ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

 

طرز تهیه کباب ترخون

ابتدا سیر و  پیاز را پوست بگیرید و ترخون را پاک کنید سپس سیر ، پیاز و ترخون را داخل میکسر یا غذاساز بریزید تا کاملا یکدست شوند. در ادامه مخلوط سیر ، پیاز و ترخون را داخل یک کاسه مناسب بریزید. در مرحله بعدی گوشت چرخ کرده را به کاسه حاوی سبزیجات اضافه کنید.

مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به مایه کباب اضافه کنید و آنرا با دست خوب ورز دهید تا یکدست شود. پس از اینکه مایه کباب آماده شد باید آنرا سیخ بگیرید. برای این منظور به اندازه گردو از مایه کباب بردارید و روی سیخ های چوبی قرار دهید.

به همین ترتیب تمام مایه کباب را سیخ بگیرید. سپس یک تابه مناسب از جنس چدن یا تفلون روی حرارت قرار دهید و مقدار خیلی کمی روغن مایع داخل آن بریزید به حدی که فقط تابه چرب شود. سپس سیخ ها را داخل تابه بچینید.

پس از اینکه کباب ها خودشان را گرفتند آنها را به صورت متداوم در تابه بچرخانید تا به صورت یکدست سرخ شوند. در صورتی که سیخ چوبی در دسترس نداشتید می توانید کباب ترخون را مانند شامی کباب شکل دهید و در تابه سرخ کنید.

نکته مهم در مورد چرخاندن کباب ها این است که حتما اجازه دهید ابتدا کباب ها خودشان را به طور کامل بگیرند سپس آنها را بچرخانید چون ممکن است کباب شما باز شود. در پایان کباب ترخون را به همراه نان یا برنج سرو کنید.

از
7
دیدگاه