طرز تهیه کباب انگشتی کشمیری یک کباب فوری خوشمزه و خانگی

طرز تهیه کباب انگشتی

کباب انگشتی یکی از انواع کباب های محبوب خانگی است که به خاطر طعم فوق العاده خوبش طرفداران بسیار زیادی دارد. این کباب خوشمزه شباهت زیادی به غذاهای محبوبی مثل کتلت گوشت و شامی کباب دارد.کباب انگشتی از انواع کباب های خانگی محسوب می شود که شاید خیلی شناخته شده نباشد ، جالب است بدانید این کباب خوشمزه خیلی سریع آماده می شود و به همین دلیل می توانید آنرا در زمان هایی که فرصت کافی برای تهیه غذا ندارید طبخ کنید.با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر [recipeIngredient]کباب انگشتی[/recipeIngredient] تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب انگشتی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۴۰۰ گرم
پیاز بزرگ۱ عدد
نان تست۳ تکه
زرده تخم مرغ۱ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب انگشتی

1مرحله اول: آماده سازی نان تست

ابتدا نان های تست را با آب خیس کنید تا نرم شوند و حالت خمیری پیدا کنند. نیاز نیست مقدار خیلی زیادی آب به نان های تست بزنید ، بهتر است با دست کمی آب روی آنها بپاشید و چند دقیقه صبر کنید سپس با فشار دست آنها را به خمیر تبدیل کنید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن

اگر مقداری زیادی آب به نان های تست بزنید باعث می شود که مایه کباب شل شود و کباب ها در زمان سرخ کردن باز شوند. در ادامه پیاز را پس از گرفتن پوست با رنده ریز رنده کنید و داخل یک کاسه مناسب بریزید سپس گوشت چرخ کرده را به همراه نان تست خمیر شده به کاسه اضافه کنید.در مرحله بعدی زرده تخم مرغ را به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه اضافه کنید و مواد به خوبی ورز دهید تا کاملا یکدست و منسجم شوند. پس از اینکه مایه کباب یکدست شد در صورتی که عجله ندارید آنرا به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.

3مرحله سوم: تهیه کباب

پس از گذشت این زمان یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع داخل آن بریزید. پس از اینکه روغن داغ شد مقداری از مایه کباب بردارید و مانند بیضی به آن شکل دهید سپس در تابه قرار دهید تا سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کباب سرخ شد آنرا برگردانید تا سمت دیگرش نیز سرخ شود. به همین ترتیب تمام مایه کباب را سرخ کنید. در کنار این کباب خوشمزه می توانید از گوجه فرنگی و سیب زمینی سرخ شده هم استفاده کنید. پس از اینکه کباب آماده شد آنرا به همراه برنج یا نان سرو کنید.

همچنین ببینید

از
32
دیدگاه