طرز تهیه گراتن کدو سبز و سیب زمینی با گوشت چرخ کرده ساده و خوشمزه

طرز تهیه گراتن کدو سبز

یکی از انواع گراتن ها می باشد که منشا این غذا برای کشور فرانسه می باشد. گراتن ها در واقع غذاهایی هستند که در همان ظرفی که پخته می شوند و سرو می شوند و چون زمانی زیادی برای تهیه آن نیاز نیست بسیار ساده و خوشمزه است و گزینه خوبی برای مهمانی ها می تواند باشد. گراتن ها با سوفله ها متفاوت هستند و بیشتر در ظرف هایی که ارتفاع کوتاه تری دارند در فر یا تنور پخته می شوند. امروز در پارسی دی گراتن کدو سبز و سیب زمینی با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کدو۳ عدد متوسط
سیب زمینی۱ عدد بزرگ
پیاز۱ عدد متوسط
گوشت۲۰۰ گرم
پنیر پیتزا۱۲۰ گرم
شیر۱ لیوان
آرد۱ ق خوری
کره۲۵ گرم

طرز تهیه گراتن کدو سبز

1مرحله اول: آماده سازی کدو و سیب زمینی

ابتدا کدو ها را خوب شسته و به قطر نیم سانت برش بزنید و سیب زمینی ها را بعد از پوست کندن به صورت حلقه ای برش زده و بشورید. داخل یک تابه مقداری روغن ریخته تا داغ شود سپس سیب زمینی ها را با کمی نمک خوب سرخ کنید و از تابه خارج کنید سپس کدو ها را نیز به همراه کمی نمک سرخ کنید.

2مرحله دوم: تفت دادن گوشت و پیاز

در ادامه پیاز را نگینی ریز خرد کنید و با کمی روغن زردچوبه تفت دهید تا سبک و طلایی شود سپس گوشت را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا گوشت تغییر رنگ دهد و به آن فلفل سیاه و نمک اضافه کنید در انتها رب را افزوده و بگذارید بوی خامی رب گرفته شود و از روی حرارت بردارید.

3مرحله سوم: تهیه سس بشامل

کره را داخل تابه ریخته تا ذوب شود سپس آرد را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و بعد شیر را کم کم اضافه کنید تا غلیظ شود در انتها کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و از روی حرارت بردارید.

4مرحله چهارم: پخت گراتن کدو سبز

در ادامه کف ظرف مورد نظر که قرار است پخت و سرو داخل آن انجام شود را با سس بشامل کمی کاور کنید و به ترتیب سیب زمینی و بعد مایه گوشتی و بعد کدو و سس بشامل و پنیر پیتزا همین طور لایه ها را تکرار کنید و در نهایت روی مواد باید با پنیر پیتزا تمام شود سپس ظرف مورد نظر را در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا پنیر ذوب شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت گراتن کدو سبز و گوشت

  1. مقدار افزودن پنیر پیتزا اختیاری و قابل تغییر است.
  2. اگر فر شما کانوکشن ندارد در انتها ۵ دقیقه گریل را روشن کنید تا سطح گراتن طلایی شود.
  3. در توستر و فر برقی ۲۰ درجه دما را کمتر تنظیم کنید.
  4. می توانید از سبزیجات دلخواه در این گراتن استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه