طرز تهیه سس بشامل با آب فوری و خوش طعم بدون شیر و خامه

سس بشامل با آب

سس بشامل با آب یکی از روش های تهیه این سس می باشد که بسیار ساده و گیاهی می باشد و برای کسانی که شیر را دوست ندارند و یا به شیر حساسیت دارند گزینه بسیار خوبی می باشد و چیزی از رسپی اصلی دست کم ندارد. اما سس بشامل در اصل با شیر تهیه می شود که امروز قرار است بجای شیر از آب استفاده کنید و حتی می توانید از شیر گیاهی نیز استفاده کنید. سس بشامل یکی از سس های بسیار پر کاربرد است و شما می توانید انواع لازانیا ها و گراتن ها و پیتزا ها گزینه بسیار خوبی می باشد. اما نام دیگر سس بشامل سس سفید می باشد که بشامل یک واژه فرانسوی می باشد. سس بشامل اولین بار در سال ۱۶۵۱ در کتاب آشپزی عنوان شد. امروزه سس بشامل تبدیل به یکی از سس های بسیار ترند شده که شما می توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سس بشامل با آب بدون شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره۱ ق غذا خوری
آرد گندم۱ ق غذا خوری
آب۱ پیمانه
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه سس بشامل با آب

1مرحله اول: تفت دادن آرد

ابتدا کره را داخل تابه بریزید. اگر گیاه خوار هستید می توانید از کره گیاهی یا همان مارگارین نیز استفاده کنید. صبر کنید تا کره ذوب شود و بعد آرد را اضافه کنید و شروع به تفت دادن آرد کنید تا جایی که بوی خامی آرد گرفته شود.

2مرحله دوم: افزودن آب

در ادامه باید آب را با یک پیمانه آشپزی یا لیوان دسته دار اندازه گیری کنید. آب را باید به تدریج به مواد اضافه کنید و با همزن دستی شروع به هم زدن مواد کنید به طوری که تمام گلوله های آرد کاملا باز شود.

3مرحله سوم: تهیه سس بشامل با آب

در ادامه وقتی تبدیل به یک سس غلیظ و یکدست و رقیق شد باید ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید تا سس به غلظت برسد. شما می توانید بسته به غذای که می خواهید درست کنید غلظت سس را کم و زیاد کنید. سس بشامل با آب ما آماده شده است.

نکات کلیدی در تهیه سس بشامل با آب بدون شیر

  1. اگر دوست دارید سس حالت خامه ای داشته باشد می توانید زمانی که سس غلیظ شد کمی خامه صبحانه اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.
  2. اگر دوست دارید رنگ سس بشامل با آب روشن بماند می توانید از فلفل سفید استفاده کنید.
  3. می توانید از آرد سفید مخصوص شیرینی پزی نیز استفاده کنید.
  4. به دلخواه کمی جوز هندی برای خوش طعم شدن سس می توانید استفاده کنید.
  5. از شیر گیاهی بجای آب می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه