طرز تهیه ساندویچ گوشت چرخ کرده و قارچ خانگی و خوشمزه با پنیر

طرز تهیه ساندویچ گوشت

 

بسیار خوشمزه بوده و به راحتی تهیه می شود و گزینه مناسبی برای روزهایی است که زمان زیادی برای تهیه غذا ندارید است. شما می توانید از نان باگت یا نان پیتا در تهیه این ساندویچ استفاده کنید. می توانید دور ساندویچ را با فویل بپوشانید و در فر قرار دهید و یا با کمک دستگاه ساندویچ ساز یا گریل آن را گریل کنید حتی اگر هیچکدام را در دسترس نداشتید با کمک ماهیتابه گریل آن را روی گاز آماده کنید. ساندویچ گوشت که می تواند با مواد دلخواه شما ترکیب شود بسیار خوشمزه است و ترکیب آن با قارچ طعم و مزه ای بسیار خوبی دارد. امروز در پارسی دی ساندویچ گوشت چرخ کرده و قارچ خانگی با پنیر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۲۵۰ گرم
قارچ۱۰۰ گرم
سیر۲ حبه
پیاز۱ عدد
زیتون۱۰ عدد
فلفل دلمه۱ عدد
جعفری۱/۲ پیمانه
پیاز قرمز۱ عدد
پنیر گودا یا پیتزا یا ورقه ایبه مقدار لازم
سس فرانسوی یا رنچبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، آویشن، پودر پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه ساندویچ گوشت چرخ کرده با قارچ و پنیر

مرحله اول: تفت دادن گوشت

ابتدا طبق روال همیشگی تهیه ساندویچ ها پیاز و سیر را پوست گرفته و خرد کنید. پیاز را به همراه کمی روغن داخل تابه تفت دهید سپس سیر را اضافه کنید و تفت داده تا بوی سیر بلند شود و در ادامه گوشت و ادویه ها و نمک را اضافه کنید و خوب مواد تفت دهید تا بوی گوشت را کاملا بگیرید و مواد با ادویه ها کاملا سرخ و یکدست شوند و از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: تهیه سس قارچ

برای ادامه باید سس را تهیه کنید برای این کار قارچ ها را اسلایس کنید. فلفل دلمه را بعد از شستن خرد کنید. هسته زیتون را خارج کنید و خرد کنید. حالا کمی روغن داخل تابه بریزید و مواد را داخل تابه ریخته و تفت دهید تا خوب نرم شوند در ادامه پنیر مورد نظر را خود را اضافه کنید و روی حرارت پایین بگذارید مواد با پنیر مخلوط شوند سپس از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: آماده سازی ساندویچ

شما برای تهیه این ساندویچ از هر نوع نانی می توانید استفاده کنید به طور مثال با نان پیتا بهتر است لایه نان را باز کنید و روی نان کمی سس فرانسوی یا رنچ بزنید و در مرکز نان مقداری مایه گوشت قرار دهید و در ادامه سس قارچ و کمی مجدد سس فرانسوی و پیاز قرمز خلالی شده و جعفری ساطوری شده بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ساندویچ گوشت چرخی خانگی

حالا باید به آرامی نان پیتا را رول کنید اگر از نان ها دیگر استفاده می کنید این مرحله لازم نیست می توانید یک کاغذ روغنی از قبل زیر نان قرار دهید و با آن رول کنید و با کمک دستگاه یا تابه گریل آن را گریل کرده و با سپس سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ساندویچ گوشت چرخی خانگی

  1. در بین ساندویچ از کاهو و خیار شور نیز می توانید به دلخواه استفاده کنید.
  2. اگر ذائقه تندی دارید می توانید به مواد گوشتی فلفل چیلی بزنید یا در انتها روی مواد پول بیبر بریزید.
  3. اگر سس ها گفته شده در دسترس نبود از مایونز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
7
دیدگاه