طرز تهیه اسنک رژیمی کم کالری خوشمزه با ساندویچ ساز و ماهیتابه

طرز تهیه اسنک رژیمی

 

از انواع اسنک ها می باشد که می توان با انواع سبزیجات تهیه کرد. اسنک ها غذاهای خوشمزه و پر کالری می باشند که بچه ها عاشق آن ها هستند ولی بدلیل داشتن انواع سوسیس و پنیر و سس ها برای کسانی که در رژیم به سر می برند مناسب نیستند برای رسیدن به اهداف کاهش وزن باید تمام ویتامین ها و مواد مورد نظر بدن تامین شود و با حذف مواد پرکالری زودتر به وزن دلخواه برسید اما این اسنک فقط برای کاهش وزن نیست برای ورزشکاران نیز بسیار مفید است. شما می توانید سینه مرغ یا اسفناج و یا از کدو سبز برای تهیه اسنک رژیمی استفاده کنید. امروز در پارسی دی اسنک رژیمی کم کالری بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۱/۲ عدد
نان تست جو۱ بسته
کدو سبز۱ عدد
قارچ۲۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
گوجه۱ عدد
برگ ریحان یا اسفناجبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه و آویشن و پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه اسنک رژیمی

مرحله اول : آبپز کردن سینه مرغ

ابتدا سینه مرغ را به همراه پیاز ۴ قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه داخل قابلمه ریخته و آب اضافه کنید و اجازه دهید سینه مرغ پخته شود سپس بعد از پخت از قابلمه خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله دوم : آماده سازی قارچ و کدو

قارچ ها را خوب بشورید تا قسمت های سیاه رنگ از بین برود سپس برش بزنید و مقداری آبلمیو روی قارچ ها ریخته تا سیاه نشوند سپس با حرارت بالا تفت دهید تا آبش کشیده شود. کدو ها را پوست بگیرید در تابه گریل یا با مقدار خیلی کمی روغن سرخ کنید. گوجه را نیز حلقه کنید و گریل کنید.

مرحله سوم : تهیه اسنک رژیمی

نان تست جو را روی تخته بگذارید و روی هر کدام مقداری مرغ و کدو و قارچ و گوجه و برگ ریحان یا اسفناج پخته شده قرار دهید و روی آن آویشن و پودر سیر بپاشید یک نان دیگر روی مواد قرار دهید.

مرحله چهارم : پخت اسنک رژیمی

ساندویچ ساز را با کمی روغن چرب کنید و به مدت ۵ دقیقه بگذارید تا داغ شود سپس اسنک ها را داخل ساندویچ ساز قرار دهید و در آن را بسته و بمدت ۵ دقیقه بگذارید تا برشته و طلایی شود اگر دستگاه ساندویچ ساز ندارید می توانید یک تابه را کمی چرب کنید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس اسنک ها را داخل تابه گذاشته و یک جسم سنگین روی نان ها قرار دهید تا اسنک ها برشته شوند. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اسنک رژیمی

 1. به دلخواه می توانید کمی سس مایونز رژیمی به اسنک ها بزنید.
 2. هر کدام از سبزیجات را دوست نداشتید حذف کنید.
 3. در تفت دادن مواد اسنک رژیمی خیلی کم روغن بزنید.
 4. می توانید از مقدار کمی پنیر پیتزا یا ورقه ای استفاده کنید.
 5. حتما ساندویچ ساز را گرم کنید تا نان ها بهش نچسبد.
 6. به اندازه مواد را در بین نان تست قرار دهید تا در هنگام پخت از نان بیرون نزند و دستگاه را کثیف کند.

همچنین ببینید 

از
4
دیدگاه

 • رادمان ۱ سال پیش

  عالی بود

  پاسخ