طرز تهیه اسنک رژیمی کم کالری خوشمزه با ساندویچ ساز و ماهیتابه

دستور تهیه اسنک رژیمی

طرز تهیه اسنک رژیمی

 

اسنک رژیمی از انواع اسنک ها می باشد که می توان با انواع سبزیجات تهیه کرد. اسنک ها غذاهای خوشمزه و پر کالری می باشند که بچه ها عاشق آن ها هستند ولی بدلیل داشتن انواع سوسیس و پنیر و سس ها برای کسانی که در رژیم به سر می برند مناسب نیستند برای رسیدن به اهداف کاهش وزن باید تمام ویتامین ها و مواد مورد نظر بدن تامین شود و با حذف مواد پرکالری زودتر به وزن دلخواه برسید اما این اسنک فقط برای کاهش وزن نیست برای ورزشکاران نیز بسیار مفید است. شما می توانید سینه مرغ یا اسفناج و یا از کدو سبز برای تهیه اسنک رژیمی استفاده کنید. امروز در پارسی دی اسنک رژیمی کم کالری بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه اسنک رژیمی

 • سینه مرغ ۱/۲ عدد
 • نان تست جو ۱ بسته
 • کدو سبز ۱ عدد
 • قارچ ۲۵۰ گرم
 • پیاز ۱ عدد
 • گوجه ۱ عدد
 • برگ ریحان یا اسفناج به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه و آویشن و پودر سیر به مقدار لازم

طرز تهیه اسنک رژیمی

مرحله اول : آبپز کردن سینه مرغ

ابتدا سینه مرغ را به همراه پیاز ۴ قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه داخل قابلمه ریخته و آب اضافه کنید و اجازه دهید سینه مرغ پخته شود سپس بعد از پخت از قابلمه خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله دوم : آماده سازی قارچ و کدو

قارچ ها را خوب بشورید تا قسمت های سیاه رنگ از بین برود سپس برش بزنید و مقداری آبلمیو روی قارچ ها ریخته تا سیاه نشوند سپس با حرارت بالا تفت دهید تا آبش کشیده شود. کدو ها را پوست بگیرید در تابه گریل یا با مقدار خیلی کمی روغن سرخ کنید. گوجه را نیز حلقه کنید و گریل کنید.

مرحله سوم : تهیه اسنک رژیمی

نان تست جو را روی تخته بگذارید و روی هر کدام مقداری مرغ و کدو و قارچ و گوجه و برگ ریحان یا اسفناج پخته شده قرار دهید و روی آن آویشن و پودر سیر بپاشید یک نان دیگر روی مواد قرار دهید.

مرحله چهارم : پخت اسنک رژیمی

ساندویچ ساز را با کمی روغن چرب کنید و به مدت ۵ دقیقه بگذارید تا داغ شود سپس اسنک ها را داخل ساندویچ ساز قرار دهید و در آن را بسته و بمدت ۵ دقیقه بگذارید تا برشته و طلایی شود اگر دستگاه ساندویچ ساز ندارید می توانید یک تابه را کمی چرب کنید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس اسنک ها را داخل تابه گذاشته و یک جسم سنگین روی نان ها قرار دهید تا اسنک ها برشته شوند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه اسنک رژیمی

 1. به دلخواه می توانید کمی سس مایونز رژیمی به اسنک ها بزنید.
 2. هر کدام از سبزیجات را دوست نداشتید حذف کنید.
 3. در تفت دادن مواد اسنک رژیمی خیلی کم روغن بزنید.
 4. می توانید از مقدار کمی پنیر پیتزا یا ورقه ای استفاده کنید.
 5. حتما ساندویچ ساز را گرم کنید تا نان ها بهش نچسبد.
 6. به اندازه مواد را در بین نان تست قرار دهید تا در هنگام پخت از نان بیرون نزند و دستگاه را کثیف کند.

همچنین ببینید 

طرز تهیه اسنک رژیمی کم کالری خوشمزه با ساندویچ ساز و ماهیتابه
4.3 (85%) 4 votes

 • رادمان ۹ ماه پیش

  عالی بود

  پاسخ