طرز تهیه حلوا کاکائویی خوشمزه و مجلسی و آسان مرحله به مرحله

طرز تهیه حلوا کاکائویی

حلوا شکلاتی نوعی از حلوای پایه است که فقط در مواد اولیه ی حلوا، شکلات و یا پودر کاکائو نیز اضافه شده است. از حلوای کاکائویی نیز می توان با استفاده از نان بستنی میکادو را آماده سازی کرد. می توانید حلوا را قبل از کاکائویی کردن به دو قسمت تقسیم کنید و به عنوان حلوای دو رنگ و یا حلوا شطرنجی نیز استفاده کنید. در پارسی دی برای شما عزیزان طرز تهیه حلوا کاکائویی را آماده کرده ایم تا شما عزیزان با استفاده از حلوای کاکائویی و زعفرانی بتوانید طرح های جدید و نویی را برای پذیرایی در مرسمات سوگواری آماده کنید.

مواد لازم 

آرد سفید۱ پیمانه و ۲/۳ پیمانه
پودر کاکائو۲ ق غذا خوری
شکر۱ و ۱/۲ پیمانه
آب۱ پیمانه
گلاب۱/۲ پیمانه
روغن۱/۲ پیمانه
کره۵۰ گرم
زعفرانبه مقدار لازم
وانیلبه مقدار لازم
خلال بادام و پستهبرای تزئین
مغز گردوبرای تزئین
غنچه گل محمدیبرای تزئین

طرز تهیه حلوا کاکائویی

مرحله اول: آرد

برای آماده سازی حلوای کاکائویی ابتدا لازم است که آرد را الک کنید و در تابه بریزید و زمان دهید تا تفت بخورد و بوی خامی آرد گرفته شود. بعد از اینکه خامی آرد گرفته شد، کره و روغن را به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی با هم تر کیب شوند و کرم رنگ شود.

مرحله دوم: شربت

وقتی حلوا به این مرحله رسید تابه را کنار بگذارید و قابلمه ی دیگری را به روی شعله بگذارید و آب را به همراه شکر در قابلمه بریزید. هم بزنید تا شکر در آب حل شود و در اطراف شربت مروارید بزند. در این مرحله گلاب را به همراه زعفران به شربت اضافه کنید و شربت را از روی حرارت برداشته و دوباره تابه حلوا را روی شعله قرار دهید.

مرحله سوم: ترکیب کردن

شربت را به حلوا اضافه کنید و خوب هم بزنید. اگر می خواهید حلوای دو رنگ داشته باشید بعد از این مرحله که حلوا آماده شده است را دو قسمت کنید و سپس پودر کاکائو را اضافه کنید و اگر نه، بدون اینکه حلوا را تقسیم کنید، پودر کاکائو را اضافه کنید و خوب هم بزیند.

مرحله چهارم: پایان کار

وقتی حلوای کاکائویی آماده شد، می توانید آن را در بین نان بستنی قرار دهید و نان میکادو را آماده سازی کنید و یا در دیس سرو کنید و آن را طرح دهید و سپس با مغزیجات و غنچه گل محمدی تزئین کنید.

فوت و فن های دستور پخت حلوا کاکائویی

  1. آرد را حتما الک کنید تا کیفیت حلوا بیشتر شود.
  2. همچنین می توانید از پودر قند به جای شکر نیز استفاده کنید.
  3. از حلوا کاکائو نیز می توانید برای حلوا شطرنجی استفاده کنید.
  4. شیرینی حلوا را بیش از حد انجام ندهید زیرا باعث سنگینی حلوا می شود.
  5. اگر می خواهید حلوا را در ماسوره بریزید، حلوا را شل تر بردارید.
  6. می توانید به مواد حلوا کمی آرد نخود اضافه کنید و حلوا را به صورت قالبی دربیاورید.
  7. می توانید حلوای کاکائویی را در نان تارت بریزید و با سس شکلات تزئین نمائید.

همچنین ببینید

از
8
دیدگاه