طرز تهیه خلال بادام خانگی سالم و ساده به روشی آسان برای پلو و برنج

دستور تهیه خلال بادام خانگی

طرز تهیه خلال بادام

 

خلال بادام خانگی یکی از روش های بسیار آسان و سریع برای تهیه خلال خانگی است که بسیار مقرون به صرفه و راحت است. شما می توانید از بادام خشک یا تازه برای تهیه این خلال استفاده کنید. خلال بادام خانگی را می توانید برای تزئین شله زرد یا انواع پلو و برنج استفاده کنید. اما بادام یکی از مغزیجات بسیار محبوب در خاورمیانه و به خصوص در ایران است که در بیشتر شیرینی ها نیز استفاده می شود. اما بادام بومی منطقه خاورمیانه می باشد و در کشور ایران و عربستان و ترکیه بیشتر یافت می شود. اما بادام به دو نوع شیرین و تلخ تقسیم بندی می شود و بادام شیرین مصرف خوراکی دارد و نوع تلخ آن بیشتر به عنوان چاشنی مصرف می شود. شما حتی می توانید از بادام برای تهیه نوشیدنی های مختلف استقاده کنید و یا آن را تفت دهید و به شکل بو داده مصرف کنید. اما بادام به سایر مغزها بسیار مفید و مغذی می باشد و منبع بسیار خوبی از ویتامین E و کلسیم است. شما می توانید به عنوان یک میان وعده ساده و سالم نیز از بادام استفاده کنید. بادام برای تقویت مغز و سلامت آن نیز بسیار مفید است و همچنین برای تنظیم سطح کلستورل و استخوان ها نیز موثر است. امروز در پارسی دی طرز تهیه خلال بادام خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خلال بادام خانگی

  • بادام تازه یا خشک ۱ کیلوگرم
  • آب به مقدار لازم

طرز تهیه خلال بادام خانگی با بادام خشک یا تازه

مرحله اول: آماده سازی بادام خشک

برای تهیه خلال بادام می توانید از بادام خشک یا تازه استفاده کنید. ابتدا باید بادام ها را از پوسته خارجی آن خارج کنید. سعی کنید بادام ها را به صورت درسته خارج کنید. بادام ها را به مدت ۱۲ ساعت داخل آب بگذارید تا مرتب چک کنید تا پوست بادام به راحتی جدا شود. اگر از بادام خشک شده و پوست شده استفاده می کنید از این مرحله صرفه نظر کنید.

مرحله دوم: خلالی کردن

در ادامه وقتی بادام ها خوب خیس خوردند باید پوست قهوه ای آن را جدا کنید. اگر عجله دارید می توانید برای ۲ دقیقه در آب در حال جوش بریزید و آبکش کنید و با یک فشار ساده آن را خارج کنید. حالا بادام را از وسط به دو نیم کنید و شروع به خلال کردن کنید.

مرحله سوم: تهیه خلال بادام درختی

وقتی تمام بادام ها را خلال کردید باید روی سینی ریخته و مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شود. می توانید روی بخاری یا شوفاژ نیز قرار دهید. وقتی کاملا خشک شد داخل شیشه مورد نظر ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

نکات کلیدی در تهیه خلال بادام خانگی در منزل

  1. باید بادام خام باشد و نه بو داده پس دقت کنید از چه نوعی استفاده می کنید.
  2. نگه داری خلال بادام در یخچال به داشتن کیفیت بهتر کمک می کند.
  3. می توانید آن ها را به صورت پرک نیز در بیاورید.
  4. اگر در فصل تابستان بودید می توانید جلوی پنکه نیز قرار دهید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه