طرز تهیه حلوا شطرنجی با تصویر شیک و مجلسی گام به گام

طرز تهیه حلوا شطرنجی

 

حلوا ها انواع و اقسام مختلفی دارند و در مزه ها و شکل های مختلف تهیه می شوند ولی امروز  یکی از بهترین و شیک ترین حلوا ها را که امروزه بسیار نرند و محبوب شده است را به شما به صورت تصویری یاد خواهیم داد. شما برای تهیه این حلوا باید سه رنگ سفید و زعفرانی و کاکائویی تهیه کنید و به صورت نواری روی هم قرار دهید و برش بزنید و برای مجالس یا مناسبت های مذهبی خود استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا شطرنجی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا مجلسی و زعفرانی

مواد لازم

آرد گندم۶۰۰ گرم (۴و یک چهارم پیمانه)
پودر شکر۵۰۰ گرم (۳ و یک سوم پیمانه)
کره۳۵۰ گرم (یک و یک دوم پیمانه)
وانیلیک چهارم قاشق مرباخوری
پودر هل۲ گرم (۱ قاشق مربا خوری)
پودر زنجبیل۴ گرم (۲ قاشق مربا خوری)
پودر کاکائو۲ گرم (۲ قاشق سوپخوری)
پودر دارچین۶ گرم (۱ قاشق سوپخوری)
زعفران دم کرده غلیظ۲ قاشق سوپ خوری
آب یا گلاب۲ قاشق سوپ خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زعفرانی با آرد سفید و پیمانه

 

طرز تهیه حلوا شطرنجی

مرحله اول: تفت دادن آرد

آرد و پودر شکر را جداگانه الک کنید. آرد را در تابه ریخته، روی حرارت ملایم تفت دهید تا خامی آرد گرفته شده، عطر آن بلند شود و دقت کنید که رنگ آرد تغییر نکند، سپس از روی حرارت بردارید. کره را داخل تابه آب کنید و آرد تفت داده شده را بهش اضافه کنید یکی دو دقیقه تفت داده و بگذارید تا سرد شود .

مرحله دوم: چرخ کردن مواد

پودر شکر، وانیل، پودر هل و پودر زنجبیل را به مواد اضافه کرده، مواد را از چرخ گوشت رد کنید. مواد را سه قسمت کنید؛ یک قسمت را با پودر کاکائو و دارچین مخلوط کرده، قسمت دیگر را با زعفران مخلوط کنید و بقیه مواد را سفید نگه دارید.

مرحله سوم: باز کردن کردن حلوا

در صورت خشک بودن هر یک از حلواهای چرخ شده، کمی کره یا روغن مایع به آن قسمت از حلوا اضافه کنید تا نرم شود. حلوای سفید را به ضخامت دو تا سه میلی متر بین دو ورق کاغذ روغنی با کیسه فریزر با وردنه پهن کنید. دو حلوای دیگر را (زرد و قهوه ای)جداگانه به ضخامت یک سانتی متر باز کنید؛ سپس آن را به صورت نوارهای بلند، به عرض یک سانتی متر برش دهید. قسمت وسط حلوای سفید را با برس، گلاب یا آب بزنید تا مرطوب شود.

مرحله چهارم: تهیه حلوا شطرنجی

یکی از نوار های زعفرانی را به کمک کاردک، بلند کنید و در قسمت مرطوب شده حلوا قرار دهید و کنار آن حلوای قهوه ای قرار داده، سپس دوباره حلوای زعفرانی قرار دهید تا سه نوار حلوا کنار هم قرار گیرد.

با برس روی سه رنگ را مرطوب کنید. ردیف دوم را برعکس ردیف اول و روی آن قرار دهید به طوری که دو رنگ متفاوت روی هم قرار بگیرد. ردیف سوم را نیز مخالف ردیف دوم قرار دهید. اطراف خمیر را با برس مرطوب کرده، خمیر سفید را دور آن بپیچید و مرتب کنید. حلوای شطرنجی را پس از یک ساعت، به قطعات یک سانتی متری برش دهید و در ظرف بچینید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا عربی با شیر خشک 

 

فوت و فن های دستور پخت حلوای شطرنحی

  1. حلوای شطرنجی به مدت یک هفته، در ظرف در بسته و در یخچال قابل نگهداری است.
  2. آرد نیاید تغییر رنگ دهد و در حدی که بوی خامی آن گرفته شود.
  3. میزان رنگ مواد به پودر کاکائو مرغوب و زعفران غلیظ شما بستگی دارد.

 

همچنین ببینید: تزیین حلوا ساده با حلال دندان و گل مجمدی

از
2
دیدگاه