طرز تهیه کیک یلدایی ساده و شیک با دستور فوق العاده ساده بدون فر

کیک یلدایی ساده و شیک

 

کیک های ساده برای جشن ها و مراسمات مختلف گزینه خوبی هستند و اگر شب یلدا می باشد و شما به دنیال یک کیک ساده و شیک هستند که شما می توانید برای این شب باستانی خیلی راحت بدون نیاز به خامه کشی یا ابزار خاصی این کیک را تهیه کنید. همه مواد لازم به پیمانه گفته شده است که به راحتی بتوانید مواد را اندازه گیری کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک یلدایی ساده و شیک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله شب یلدا

 

مواد لازم

آرد۲ پیمانه
شکر۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
وانیلنوک ق چای خوری
شیر۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر۲ ق چای خوری
روغن مایع۱/۲ پیمانه
رنگ ژله ایقرمز و سبز

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر شب یلدا

 

طرز تهیه کیک یلدایی شیک و ساده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس با کمک یک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود. قالب مورد را چرب کنید و داخل قابلمه مورد نظر یک رینگ یا الک قرار دهید تا قالب با کف قابلمه فاصله داشته باشد اگر می خواهید داخل قابلمه بپزید که نیازی به قالب و رینگ نیست فقط قابلمه روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه تخم مرغ و شکر و به دلخواه کمی وانیل را داخل کاسه بریزید و با همزن برقی برای چند دقیقه بزنی تا کرمی رنگ شود دقت کنید بین هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود. در ادامه باید روغن و شیر را به ترتیب اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: رنگی کردن ژله

حالا مخلوط آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود برای این کار از لیسک استفاده کنید. در ادامه باید مایه کیک را به ۳ قسمت تقسیم کنید به طوری که قسمتی که می خواهید قرمز کنید کمی بیشتر و قسمت سبز و سفید به ترتیب کمتر باشند و بعد با رنگ ژله ی مخلوط کنید و هم بزنید تا رنگ بگیرد.

مرحله چهارم: پخت کیک یلدایی

حالا باید ابتدا رنگ قرمز را داخل قالب بریزید و بعد قالب را در قابلمه قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود و بعد لایه سفید را بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و ۱۰ دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود و در انتها رنگ سبز را ریخته و برای ۱۰ دقیقه دیگر زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد از قالب خارج کنید و با شکلات اشکی تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر شب یلدا با بیسکویت

 

فوت و فن های دستور تهیه کیک یلدایی

  1. می توانید در فر نیز این کیک را تهیه کنید و دما را روی ۱۸۰ تنظیم کنید و طبق فرمول به هر لایه زمان دهید.
  2. می توانید بجای پخت چند مرحله مواد کیک را داخل قیف بریزید و از دور شروع کنید در قالب بریزید تا فرو نرود.
  3. از رنگ ژله ی استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک شب یلدا خانگی بدون خامه

از
1
دیدگاه