طرز تهیه لوبیا پلو بدون رب و گوجه خوشرنگ و مجلسی با زعفران

طرز تهیه لوبیا پلو بدون رب

 

پلو های ایرانی بشدت محبوب و متنوع هستند به طوری که در هر شهری پلو مخصوص خودش را دارد اما یکی از پلو های که بسیار خوشمزه است و در همه شهر ها تهیه می شود لوبیا پلو است که قبلا در آموزش ها به شما آموزش دادیم اما این بار قرار است به صورت زرد یا زعفران و زردچوبه بدون استفاده از رب یا پوره گوجه فرنگی آن را به شما یاد دهیم. برای مواد میانی می توانید از مرغ ریش شده یا یا تکه ای و یا از گوشت چرخ کرده یا خورشتی استفاده کنید که کاملا دلخواه است. امروز در پارسی دی طرز تهیه لوبیا پلو بدون رب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مجلسی

 

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۲۰۰ گرم
لوبیا سبز۱ لیوان
پیاز۱ عدد بزرگ
زعفرانبه مقدار لازم
برنج۲ پیمانه
نمک، فلفل سیاه، دارچین، زردچوبهبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش 

 

طرز تهیه لوبیا پلو بدون رب

مرحله اول: تفت دادن

ابتدا برنج را از چند ساعت قبل با کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید. لوبیا سبز را نیز به اندازه دلخواه خرد کنید و بخارپز یا تفت دهید برای این کار می توانید لوبیا را با کمی روغن تفت دهید و یا داخل یک سبد قرار دهید و روی قابلمه قرار دهید و کمی آب داخل قابلمه بریزید و درب قابلمه را بسته و برای ۱۵ دقیقه بگذارید تا بخارپز شود.

مرحله دوم: تفت دادن

در ادامه باید پیاز ار پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه بدون افزودن روغن کمی تفت دهید و زمانی که سبک شد روغن و زردچوبه را اضافه کنید و تفت دهید سپس گوشت را اضافه کنید و به همراه مواد حسابی تفت دهید تا گوشت سرخ شود و بعد لوبیا را نیز اضافه کنید و بعد ادویه ها را بیفزاید و تفت داده تا عطر ادویه ها بلند شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه برای خوشرنگ شدن مواد از زعفران دم کرده غلیظ استفاده کنید و به مواد گوشتی اضافه کنید و کمی تفت دهید از روی حرارت بردارید. برنج را روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا نرم شود و کف روی برنج را بگیرید برای خوشرنگ شدن دانه های برنج کمی زردچوبه به برنج اضافه کنید و هم بزنید تا خوشرنگ شود.

مرحله چهارم: تهیه لوبیا پلو بدون رب

در ادامه برنج را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و نیمی از برنج را بریزید و بعد از مواد گوشتی همین طور ادامه دهید تا قابلمه پر شود سپس لوبیا پلو زعفرانی را دم بگذارید و به همراه سالاد دلخواه میل کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه قابلی پلو افعانی با مرغ

 

فوت و فن های دستور پخت لوبیا پلو زعفرانی

  1. می توانید از مرغ ریش شده یا گوشت قلقلی به دلخواه استفاده کنید.
  2. می توانید لوبیا سبز را داخل آب جوش بریزید و بعداز ۵ دقیقه آبکشی کنید و داخل آب سرد بریزید.
  3. بین پلو می توانید از پودر دارچین استفاده کنید.
از
4
دیدگاه