طرز تهیه مربا گیلاس زرد خوشرنگ و غلیظ با زعفران

طرز تهیه مربا گیلاس زرد

مربای گیلاس زرد یکی از مربا های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید زمانی که گیلاس زرد به بازار می آید این مربای خوشرنگ و عالی را با با طعم و مزه بهشت تهیه کنید. این مربا به دلیل کم شیرین بودن خود گیلاس از شکر بیشتری استفاده می شود البته باز بستگی به شیرینی گیلاس های شما دارد و می توانید به دلخواه تنظیم کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مربا گیلاس زرد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گیلاس زرد3 کیلوگرم
شکر1.5 تا 2 کیلوگرم
هل3 عدد یا ۱/۸ ق چای خوری وانیل
زعفران1 ق سوپ خوری
آبلیمو۱ ق چای خوری یا ۱/۸ ق چای خوری

طرز تهیه مربا گیلاس زرد

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید گیلاس زرد را خوب بشورید و دم آن را جدا کنید و بعد به کمک یک نی پلاسیتکی یا آهنی یا هسته گیر مخصوص هسته های گیلاس را خارج کنید بهتر است از نی آهنی استفاده کنید تا به راحتی هسته خارج شود.

2مرحله دوم: استراحت

در ادامه وقتی همه گیلاس ها را هسته گیری کردید داخل قابلمه ای مورد نظر به صورت لایه ی با شکر بریزید به طوری که در انتها کاملا روی گیلاس ها را شکر بپوشاند و بعد برای 12 الی 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند و آب بی اندازد.

3مرحله سوم: پخت مربا

در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار دهید و برای 15 الی 20 دقیقه روی شعله متوسط قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد کف روی گیلاس ها را بگیرید تا در انتها مربای شفافی داشته باشید، بعد از این زمان آبلیمو و زعفران دم کرده و هل را اضافه کنید و برای 20 دقیقه زمان دهید.

4مرحله چهارم: پخت مربای گیلاس زرد

زمان دهید تا مربا غلیظ شود و از روی حرارت بردارید و داخل شیشه تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربای گیلاس زرد

  1. زعفران باعث خوش عطر شدن و رنگ عالی می شود و می توانید حذف کنید.
  2. افزودن آبلیمو یا جوهر لیمو مانع شکرک زدن می شود.
  3. اگر مربا زیادی بحوشد شکرک می زند و ۴۰ دقیقه برای پخت این مربا کافی می باشد.
  4. بعد از خنک شدن و سرد شدن غلیظ تر می شود.
  5. برای تست غلظت مربا بعد از ۳۰ دقیقه مقداری کمی را داخل یک ظرف یا نعلبکی بریزید و در فریزر قرار دهید تا سرد شود و اگر غلظتش برای شما کافی بود حرارت را خاموش کنید.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه