طرز تهیه چیکن پاپس با مرغ چرخ شده فینگرفود عالی مخصوص مهمانی و تولد

طرز تهیه چیکن پاپس

 

غذا های مخصوص مهمانی و تولد همیشه یکی از دغدغه های خانم ها می باشند که دوست دارند غذا های راحت و خوشمزه برای تولد تهیه کنند که رسپی راحتی داشته باشد و اگر می خواهید به صورت سلف سرویس پذیرایی کنید چیکن پایس را حتما جزء گزینه های خود داشته باشید و با سیب زمینی سرخ شده یا چیپس خلالی تزیین کنید. می توانید این چیکن پایس ها را به نی مخصوص یا سیخ چوبی بزنید و داخل لیوان بزنید و با سس دلخواه سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیکن پاپس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیکن استراگانف 

 

مواد لازم

سینه۱ عدد
نون تست۵ عدد
شیر۱/۲ لیوان
پنیر پیتزا یا پامسان۳ ق غذا خوری
پیاز رنده و اب گرفته۱ عدد
پاپریکا،نمک،فلفل سیاهاز هرکدوم ۱ ق چای خوری

مواد لازم سوخاری

تخم مرغ۱ عدد
شیر۱/۴ لیوان
پودر سوخاریبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه فینگر فود ساده و کم هزینه

 

طرز تهیه چیکن پاپس

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا باید مرغ را پوره کنید برای کنید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و داخل غذاساز یا ۱۲۳ یا با کمک گوشتگوب برقی بزنید تا له و پوره شود، می توانید از ترکیب سینه و ران به دلخواه استفاده کنید. پیاز را نیز پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را با دست حسابی بگیرید.

مرحله دوم: خیس کردن نان تست

در ادامه نان تست دورگیری کنید و داخل یک کاسه بریزید و با شیر مخلوط کنید و چند دقیقه بگذارید داخل شیر بماند تا شیر جذب نان تست شود و بعد نان تست نرم شده را با دست خوب فشار دهید تا باقی مانده شیر خارج شود و شیر اضافی را دور بریزید و با دست کمی فشار دهید تا نان تست نرم شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید سینه مرغ چرخ شده را به همراه نان تست و پیاز آب گرففته و ادویه ها اضافه کنید و خوب ورز دهید تا حسابی مسنجم شود و بعد به اندازه گردو از مواد مرغی بردارید و داخل یک سینی قرار دهید و برای یک ساعت در فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد.

مرحله چهارم: سرخ کردن چیکن پاپس

تخم مرغ را به همراه شیر ترکیب کنید و بزنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شود و بعد پودر پانکو را نیز داخل یک کاسه بریزید و چیکن ها را از فریزر خارج کنید و اول داخل تخم مرغ بعد داخل پودر سوخاری بزنید و داخل روغن داغ که از قبل آماده کردید سرخ کنید تا طلایی و یکدست شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: پیتزا چیکن آلفردو

 

فوت و فن های دستور پخت چیکن پاپس

  1. می توانید چیکن ها را بعد از ته در فریزر بسته بندی کنید و نگهداری کنید.
  2. اگر مواد خیلی چسبنده بود می توانید دست های خود را مرطوب کنید.
  3. حرارت باید متوسط باشد تا حسابی مغز پخت شود.
  4. اگر پودر پانکو ندارید می توانید از پودر سوخاری معمولی استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیکن کوردن بلو

 

از
4
دیدگاه