طرز تهیه رول دارچینی کاراملی (نان چسبناک) لطیف و پف دار

 طرز تهیه رول دارچینی کاراملی

 

نان ها انواع و اقسام مختلفی دارند و این بار قرار است رول دارچین به شکل کاراملی تهیه کنید و برای صبحانه یا عصرانه این نان را سرو کنید. رول دارچینی کارامل با کمک خمیر مایه و مواد کاراملی تهیه می شود که بافت بسیار لطیف و نرمی دارد و شما می توانید این رول را داخل قالب گرد قرار دهید. همه مواد هم به پیمانه و گرم گفته شده تا بتوانید به راحتی آن را اندازه گیری کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه رول دارچینی کاراملی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۳۵۰ گرم معادل ۳ پیمانه
شکرنصف پیمانه
تخم مرغ۱ عدد که سفیده برای داخل خمیر و زرده برای رومال استفاده می‌ شود
شیر۱۸۰ میلی‌لیتر معادل ۱ و نیم پیمانه
روغن مایع۱/۴ پیمانه
خمیر مایه۲ ق چای خوری
نمک پنس
وانیل۱/۴ ق چای خوری

مواد لازم برای رول

شکر۴۰ گرم معادل ۳ ق سوپ خوری
دارچین۱ ق سوپ خوری
کره۵۰ گرم

مواد لازم کارامل

شکر۱/۲ پیمانه
خامه۱۰۰ گرم
کره۵ گرم
نمک۱ پنس
گردوی نگینی خرد شده۱/۲ پیمانه

طرز تهیه رول دارچینی کاراملی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا مایه خمیر را با نصف لیوان شیر ولرم ویک قاشق چای خوری شکر ترکیب کرده و کنار بگذارید. آرد ،وانیل، مابقی شکر و شیر،نمک و سفیده‌ی تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و مخمر عمل آمده را افزوده و همزده و خمیر را ورز دهید و روغن را اضافه کنید.خمیر را ده دقیقه ورز دهید و در کاسه‌ ی چرب شده قرار دهید تا بمدت ۴۰ دقیقه یا تا زمانیکه حجم خمیر دوبرابر شود، استراحت کند.

مرحله دوم: تهیه کارامل

شکر را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا شکر ذوب شود و با حرکت دادن ظرف و بدون استفاده از قاشق به ذوب شدن شکر کمک کرده و سپس کره را افزوده و همزده و خامه را افزوده و هم بزنید تا کارامل یکدست شود و نمک را افزوده و از روی حرارت برداشته و داخل قالب ۲۵ سانتی را که با کره یا روغن جامد چرب کنید،کارامل را ریخته و گردو را روی کارامل ریخته و کنار دست خود قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

کره‌ی به دمای محیط رسیده و دارچین و شکر را با هم ترکیب کنید.

مرحله چهارم: پخت نان رول دارچینی

خمیر عمل آمده را به شکل مستطیل باز کنید و مواد میانی را روی سطح خمیر کشیده و خمیر را از یک طرف رول کرده و با کمک نخ خمیر را برش های دو سانتی زده و داخل قالب و روی کارامل با کمی فاصله بچینید و روی قالب را بپوشانید تا به مدت ۴۰ دقیقه استراحت کند و حجم رول ها دوبرابر شود و سپس با زرده‌ی تخم مرغ رومال زده و داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۹۰ درجه‌ی سانتی‌گراد به مدت ۲۵ دقیقه در فر قرار می‌دهیم تا زمانی که نان ها پخته و طلایی شوند. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت رول دارچینی کاراملی

  1. نان را پس از پخت و تا زمانی که داغ است،داخل ظرف برگردانید چون کارامل دارد و تا گرم است به راحتی از قالب جدا می‌ شود.
  2. می توانید در فر برقی با دمای ۱۶۰ بگذارید تا نان ها پخته شود.
  3. از خمیر مایه تازه و فوری استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه