طرز تهیه چیپس و پنیر کافی شاپی با سیب زمینی و قارچ با فر و بدون فر

طرز تهیه چیپس و پنیر

چیپس و پنیر یکی از پیش غذاها و فینگرفوهای بسیار خوشمزه است که به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید. این غذا به سرعت تهیه می شود و بچه ها به شدت آن را دوست خواهند داشت. اگر شما وقت اضافی داشته باشید می توانید خود در منزل ابتدا چیپس را با ورقه های سیب زمینی تهیه کنید که هم سالم تر می باشد و هم این غذا را ده برابر خوشمزه تر می کند. ولی اگر برای تهیه غذا زمان ندارید فقط یک بسته چیپس بخرید و آن را با مخلفات فراوان تهیه کنید شما می توانید این غذا را بدون فر و یا با فر تهیه کنید. ولی در خوردن آن احتیاط کنید زیرا به دلیل چربی و کالری زیاد چاق کننده می باشد. امروز در پارسی دی چیپس و پنیر کافی شاپی با سیب زمینی و قارچ با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

سیب زمینی۳۰۰ گرم
قارچ۳۰۰ گرم
ژامبون۵ ورقه
فلفل دلمه رنگی۱ عدد
پنیر پیتزابه مقدار لازم
زیتون سیاه و لیموترشبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، آویشن و پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه چیپس و پنیر

1مرحله اول: تهیه چیپس خانگی

اگر شما چیپس آماده تهیه کردید این مرحله را حذف کنید ولی اگر دوس دارید خودتان در منزل این چیپس ها را درست کنید سیب زمینی ها را پوست بگیرید با چاقو یا رنده حلقه کن سیب زمینی را خیلی نازک برش دهید سپس داخل یک لگن آب ریخته و چندین بار آبکش کنید سپس مقداری نمک روی سیب زمینی ها ریخته و بگذارید تا ۳۰ دقیقه بماند تا نشاسته اضافی آن خارج شود سپس داخل یک تابه گود روغن ریخته تا داغ شود و سیب زمینی ها برشته شوند و روی یک دستمال روغن گیر قرار دهید.

2مرحله دوم: آماده سازی

قارچ ها را اسلایس کنید و داخل تابه با کمی روغن و نمک و آب لیموترش تفت دهید تا آب قارچ کشیده شود. فلفل دلمه را نگینی ریز خرد کنید. ژامبون را مکعبی خرد کنید.

3مرحله سوم: پخت چپپس و پنیر در فر و بدون فر

داخل تابه مورد نظر و یا ظرف پیرکسی که می خواهید در فر بگذارید را کمی چرب کنید چیپس های سرخ شده را بریزید و روی آن کمی قارچ و فلفل دلمه و ژامبون کمی پنیر بریزید و مجدد روی آن چیپس بریزید و روی مواد را با پنیر کاور کنید اگر می خواهید در فر پخته شود ظرف را در فر قرار دهید و به مدت ۲۰۰ درجه در حدی که پنیر ذوب شود قرار دهید اگر می خواهید به روی گاز این غذا را بپزید تابه را بعد از پر کردن روی حرارت ملایم قرار دهید و درب تابه را بگذارید تا پنیر ذوب شود به همین راحتی چیپس و پنیر شما آماده شده است.

4مرحله چهارم: پخت چیپس و پنیر در سولاردم

برای پخت در سولاردم داخل ظرف پیرکس مواد بریزید و ۴ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد قرار دهید تا پنیر ذوب شود در انتها گریل را روشن کنید تا روی چیپس و پنیر طلایی شود در انتها روی مواد زیتون سیاه و برش لیمو قرار دهید و سرو کنید.

نکات کلیدی در تهیه چیپس و پنیر ساده

  1. می توانید به دلخواه از ذرت و کمی نخود فرنگی استفاده کنید.
  2. می توانید به جای ژامبون از سوسیس استفاده کنید.
  3. چیپس و پنیر را می توانید با سس دلخواه سرو کنید.

همچنین ببینید  

از
7
دیدگاه