طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی با پیمانه ترد و خوشمزه با عکس مراحل

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی

 

شیرینی گردویی یکی از محبوب ترین شیرینی ها بین ما ایرانی ها می باشد که شما می توانید به شکل های مختلف این شیرینی را در خانه تهیه کنید. اما نوع پفکی این شیرینی با زرده تهیه می شود و شما با چند قلم مواد می توانید به راحتی این شیرینی را آماده کنید، بافت شیرینی گردویی پفکی بسیار نرم و ترد است که در دهان آب می شود. شما می توانید این شیرینی خوشمزه را با فز و بدون فر در خانه تهیه کنید و از طعم بی نظیر این شیرینی لذت ببرید. مواد اولیه این شیرینی در دسترس است و شما می توانید سفیده ها را نیز مرنگ تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

زرده تخم مرغ۳ عدد
پودر قند۷۵ گرم معادل ۱/۲ پیمانه سرخالی
گردو ریز خرد شده۱۱۰ گرم
وانیل۱/۴ ق چای خوری
آرد برنج۱ ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید هم مواد را در دمای محیط قرار دهید و بعد زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید، اگر به بوی تخم مرغ حساس هستید بهتر است تیکه سفیدی که به زرده چسبیده را جدا کنید. زرده را به همراه وانیل و پودر قند با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود، حتما باید ۵ دقیقه هم بزنید و در طول هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود.

مرحله دوم: افزودن گردو

در ادامه باید گردو را به اندازه دلخواه خرد کنید تا دندان گیر باشد، دقت کنید می توانید مقدار گردو را کم و زیاد کنید این مقدار مواد حدود یک پیمانه کمی بیشتر است که بسته با ذائقه می توانید کمتر بریزید و بعد آرد برنج را اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید تا خوب مخلوط و یکدست شود.

مرحله سوم: پخت شیرینی گردویی پفکی

در ادامه باید مواد تهیه شده را داخل قیف پلاستیکی بریزید و یا می توانید با قاشق نیز این کار انجام دهید. داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و از مواد روی سینی پایپ کنید و یا با کمک دو قاشق روی سینی قرار دهید. حتما بین شیرینی کمی فاصله بگذارید. حالا باید سینی فر را در طبقه وسط فر با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان دهید تا شیرینی کمی زیر آن تغییر رنگ دهد. برای پخت بدون فر نیز باید داخل تابه دو لایه کاغذ روغنی قرار دهید و درب تابه را بسته و برای ۱۵ دقیقه روی شعله پخش کن که از قبل گرم کردید قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی گردویی پفکی

  1. می توانید سفیده های مانده را داخل یک ظرف دربسته به مدت ۳ ایل ۴ روز در یخچال و چند ماه در فریزر نگهداری کنید.
  2. حتما ۲ الی ۳ بار دور کاسه را دورگیری کنید.
  3. می توانید بجای آرد برنج از آرد سفید نیز استفاده کنید.
  4. اگر دوست دارید عطر بیشتری شیرینی شما داشته باشید ۱ ق چای خوری پودر هل به مواد اضافه کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه