طرز تهیه مربای پرتقال حلقه ای شیک و مجلسی بدون آهک

طرز تهیه مربای پرتقال حلقه ای

 

مربا ها از انواع میوه ها تهیه می شود و شما می توانید هر میوه ی را که دوست دارید می توانید مربا ها را تهیه کنید و اگر دوست دارید مربا پرتقال شما ظاهر مجلسی و شیک داشته باشد می توانید به صورت حلقه ای این مربا را تهیه کنید. مربای پرتقال حلقه ای خیلی ساده است ولی باید کمی حوصله به خرج دهید تا تلخی پرتقال را حسابی بگیرید و شما می توانید این مربا را به سادگی تهیه کنید و اصلا نیازی به گلولز یا آهک ندارید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مربای پرتقال حلقه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پرتقال۱ کیلوگرم
شکر۱.۵ کیلوگرم
آبلیمو تازه۱ ق غذا خوری
آب پرتقال۱ لیوان

طرز تهیه مربای پرتقال حلقه ای

مرحله اول: آماده سازی گیلاس

ابتدا باید پرتقال ها را خوب بشورید زیرا پوست پرتقال گرفته نمی شود و بعد پرتقال های شسته شده را روی سطح کار قرار دهید و با چاقو تیز به صورت حلقه ای نازک برش بزنید و داخل یک ظرف قرار دهید و روی آن آب سرد بریزید و برای ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید و در این مدت ۵ الی ۶ بار آب آن را تعویض کنید.

مرحله دوم: گرفتن تلخی

در ادامه برای گرفتن تلخی پرتقال باید داخل یک قابلمه آب بریزید و صبر کنید تا جوش بیاید و بعد پرتفال ها را ۵ دقیقه داخل آن بجوشانید تا تلخی گرفته و کمی پرتقال ها نرم شود و بعد با آب سرد آبکشی کنید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافه خارج شود.

مرحله سوم: پخت مربا پرتقال حلقه ای

در ادامه باید پرتقال را به همراه شکر به صورت لا به لا بریزید و یک شب در یخچال قرار دهید تا شکر آب انداخته و بعد قابلمه را بدون افزودن آب روی حرارت قرار دهید و کف روی مربا را مداوم بگیرید و صبر کنید تا کم کم مربا غلیظ شود و برای خوش عطر شدن می توانید آب پرتقال را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها آب لیمو تازه برای جلوگیری از شکرک زدن به مواد اضافه کنید و بعد از قوام آمدن داخل شیشه مورد نظر بریزید و بعد از خنک شدن کامل در یخچال قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه مربا پرتقال حلقه ای

  1. قوام آمدن مهم ترین عامل شکرک زدن می باشد اگر مربا قوام کافی نداشته باشد شکرک می زند پس حتما کمی از شربت مربا را داخل نعلبکی ریخته و در یخچال قرار دهید و بعد از خنک شدن اگر به سختی حرکت کرد یعنی به غلظت رسیده است.
  2. می توانید به دلخواه از یک تکه چوب دارچین نیز داخل مربا استفاده کنید و بعد از پخت خارج کنید.
  3. اگر دوست ارید می توانید از گردو خرد شده نیز استفاده کنید.
  4. از هل یا وانیل اصلا استفاده نکنید زیرا طعم پرتقال را از بین می برد.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه