طرز تهیه مربای پوست هندوانه خانگی خوشمزه و مجلسی بدون آهک

طرز تهیه مربای پوست هندوانه

بسیار خوشمزه می باشد و طعمی مانند مربای بالنگ دارد این مربا بسیار آسان است و شما به راحتی با پوست هندوانه که قرار است بیرون ریخته شود یک مربای بسیار خوشمزه خواهید داشت اما شاید برای شما جالب باشد که پوست هندوانه چقدر خاصیت دارد که به همین راحتی بیرون ریخته می شود این پوست دفع کننده اوره بدن است، افرادی که دوست دارند توانایی بیشتری در ورزش بدست بیاورند پوست هندوانه مصرف کنند، کاهش فشار خون و تقویت معده از دیگر مزایای آن می باشد. در بعضی رسپی ها داخل مربای پوست هندوانه آهک ریخته می شود و بعضی ها بدون آهک تهیه می کنند شما به دلخواه می توانید پوست هندوانه را مکعبی یا به کمک کاتر قالب بزنید. امروز در پارسی دی مربای پوست هندوانه مجلسی بدون آهک را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

پوست هندوانه۲۰۰ گرم (حدودا یه کاسه ماست خوری)
شکر۱ پیمانه
آب۱ پیمانه
آبلیمو۱ ق غذا خوری
چوب دارچین۱ تکه
پودر زنجبیل، پودر هلنوک ق چای خوری
رنگ خوراکی قرمز یا زعفران آسیاب شدهبه مقدار لازم

طرز تهیه مربای پوست هندوانه

1مرحله اول: آماده سازی پوست هندوانه

پوست هندوانه ها رو تمیز شسته و به شکل دلخواه خرد می کنیم بعد قسمت رنگی (پوسته سبز رنگ) رو ازش جدا می کنیم و می گذاریم داخل کاسه آب و یخ و چند ساعت می گذاریم داخل یخچال بماند (هر چقدر زمان بیشتری در یخچال بماند بهتر است زیرا باعث می شود ترد تر شود پس بهتر است حداقل یک شب بماند).

2مرحله دوم: جوشاندن پوست هندوانه

داخل یک قابلمه آب ریخته و بر روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد وقتی به جوش افتاد پوست هندوانه ها را از یخچال خارج کرده و داخل آب درحال جوش بریزید اجازه می دهیم ۲ الی ۳ دقیقه در آب بجوشد سپس داخل آبکش ریخته و روی آن آب بریزید و مجدد داخل کاسه آب و یخ گذاشته و برای ۴ ساعت دیگر داخل یخچال قرار می دهیم.

3مرحله سوم: تهیه شربت مربا

آب و شکر و ادویه و چوب دارچین و زعفران را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا ذرات شکر ذوب شود در ادامه آبلیمو را نیز بریزید وقتی شربت شروع به جوشیدن کرد پوست هندوانه ها را از یخچال خارح می کنیم.

4مرحله چهارم: پخت مربای پوست هندوانه

بعد از افزودن پوست هندوانه درب قابلمه را نیمه باز قرار می دهیم تا با حرارت ملایم پخته و نرم شود و آب شهد غلیظ شود ممکن است ۱ ساعت یا کمتر زمان ببرد برای تست قوام مربا به دو روش می توانید عمل کنید.

فوت و فن های دستور تهیه مربای پوست هندوانه

  1. این مربا طول عمر زیادی دارد و زود فاسد نمی شود.
  2. افزودن رنگ خوراکی و زنجبیل و هل اختیاری می باشد.
  3. می توانید کمی گلاب هم به شربت اضافه کنید.
  4. بجای آبلیمو از جوهر لیمو نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
11
دیدگاه