طرز تهیه مربا توت فرنگی خانگی سریع خوشمزه و خوشرنگ در خانه

طرز تهیه مربا توت فرنگی

یکی از انواع مرباهای پر طرفدار و بسیار خوشمزه در جهان است که مانند انواع مرباها به عنوان صبحانه یا عصرانه سرو می شود. مربای توت فرنگی را می توانید به همراه خامه صبحانه ، کره یا انواع پنکیک های صبحانه سرو کنید. با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید یک شیشه مربا تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری مربا توت فرنگی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش طرز تهیه مربا توت فرنگی با سایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

شکر۵۰۰ گرم
توت فرنگی۵۰۰ گرم
آب لیمو ترش۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا توت فرنگی

1مرحله اول: آماده سازی توت فرنگی

برای تهیه مربای توت فرنگی خانگی ابتدا برگ های اضافی توت فرنگی ها را جدا می کنیم سپس آنها را تمیز می شوییم و آبکشی می کنیم. توجه داشته باشید که باید همان لحظه توت فرنگی ها را با یک دستمال تمیز خشک کنیم چون اگر بگذاریم خودشان خشک شوند آب در آن ها نفوذ می کنید و طعم اصلی خود را از دست می دهند.

2مرحله دوم: افزودن شکر

سپس توت فرنگی ها را در قابلمه ای می ریزیم به این صورت که یک لایه توت فرنگی می ریزیم و یک لایه شکر روی آن ها می ریزیم و در لایه آخر شکر می ریزیم و قابلمه را به مدت ۱۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا توت فرنگی ها آب بیندازند. سپس قابلمه را از یخچال بیرون می آوریم و روی حرارت قرار می دهیم و صبر می کنیم تا بجوش بیاید.در تمام طول پروسه مربا درب قابلمه را به هیچ وجه نمی گذاریم. روی مربا کف هایی ایجاد می شود که با کف گیر آن ها را می گیریم.

3مرحله سوم: افزودن آبلیمو

و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بعد از به جوش آمدن توت فرنگی قوام می گیرد و از روی حرارت قابلمه مربا را بر می داریم سپس آبلیمو را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا به خورد مربا برود و از شکرک زدن مربا جلوگیری کند.

4مرحله چهارم: پخت مربا توت فرنگی

اگر بگذاریم مربا زیاد بجوشد و دیر از روی حرارت بر داریم باعث شکرک زدن مربا می شود. اجازه می دهیم تا مربا کمی خنک شود و بعد در شیشه مورد نظر می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.در آخر این نکته نیز حائز اهمیت است که زود برداشتن مربا از روی حرارت به صورتی که توت فرنگی ها هنوز نپخته باشند و مربا به غلظت مطلوب نرسیده باشد نیز می تواند باعث کپک زدم مربا بشود.پس لطفا به نکات دقت کنید تا مربای خوش طعم و مطلوبی داشته باشید.نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربای توت فرنگی

  1. بجای آبلیمو می توانید ۱/۸ ق چای خوری جوهر لیمو بریزید تا مربا کپک نزند.
  2. حتما قسمت های خراب شده توت فرنگی را با چاقو بگیرید.
  3. بسته به شیرین بودن توت فرنگی به میزان هر ۱ کیلو توت فرنگی ۸۰۰ یا ۶۰۰ گرم شکر لازم است.
  4. با گرفتن کف روی مربا شما در نهایت مربای شفاف و درجه یکی خواهید داشت.

همچنین ببینید

از
359
دیدگاه
source : r_sh_sh