طرز تهیه کیک حلقه ای خوشمزه، ساده و شیک با قالب های طرح دار

طرز تهیه کیک حلقه ای

 

کیک میان تهی با کمک قالب های طرحدار که مرکز آنها خالی است درست می شود. فرقی ندارد شما چه نوع کیکی را در آن می خواهید بپزید به آن کیک حلقه ای می گویند. ما در آموزش امروز یک کیک صبحانه ساده حلقه ای را می خواهیم به شما آموزش دهیم. برای تهیه این کیک شما باید ابتدا یک قالب میان تهی یا حلقه ای تهیه کنید. این قالب ها در انواع گالوانیزه و تفلون و گرانیت در بازار موجود است البته می توانید از قالب های سیلیکونی ها استفاده کنید ولی بهتر است از این قالب برای تهیه دسر ها استفاده کنید. اگر از قالب تفلون یا گرانیت استفاده می کنید نیاز به چرب کردن زیاد نیست به راحتی با تکان ساده کیک از قالب خارج می شود اما گالوانیزه ها را باید خوب چرب کرد یا با روغن جدا کننده که ما امروز به شما یاد می دهیم چرب کرد سعی کنید این روغن را تهیه کنید داخل ظرف شیشه ای بریزید و برای انواع کیک ها و قالب ها استفاده کنید. امروز در پارسی دی کیک حلقه ای را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

آرد۲ پیمانه
شکر۲/۳ پیمانه
بیکنیگ پودر۲ ق چای خوری
تخم مرغ۲ عدد
وانیل۱/۴ ق چای خوری
روغن۱/۲ پیمانه
شیر۱ پیمانه

طرز تهیه کیک حلقه ای

مرحله اول : آماده سازی

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا بمدت ۱۵ دقیقه گرم شود. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود.

مرحله دوم : هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را با وانیل و شکر داخل یک کاسه ریخته و با دور تند همزن به مدت ۵ دقیقه خوب بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود سپس روغن مایع و شیر را به ترتیب اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه هم بزنید در حد مخلوط شدن کافی می باشد.

مرحله سوم : تهیه مایه کیک

آرد و بیکینگ پودر را که از قبل الک کردیم طی ۳ مرحله به مواد کیک اضافه کنید و با لیسک دورانی و در یک جهت خوب هم بزنید تا مواد به خوبی مخلوط شوند.

مرحله چهارم : تهیه روغن جدا کننده

برای تهیه این روغن باید ۱ ق غذا خوری آرد با ۱ ق غذا خوری روغن جامد و ۱ ق غذا خوری روغن مایع مخلوط کنید و خوب به هم بزنید سپس قالب مورد نظر را با روغن جدا کننده چرب کنید فقط دقت کنید باید ۱/۳ قالب و کف آن را چرب کنید تا کیک بتواند پف کند.

مرحله پنجم : پخت کیک حلقه ای

مایه کیک را داخل قالب ریخته و و سه بار به سطح بکوبید تا حباب های آن خارج شود سپس داخل فر گرم شده بمدت ۴۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید تا کیک پخته شود در انتهای پخت چند دقیقه گریل را روشن کنید تا سطح کیک طلایی شود و به دلخواه با پودر قند تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک حلقه ای

  1. داخل کیک می توانید کشمش یا گردو هم بریزید.
  2. در قالب های میان تهی یا حلقه ای زمان پخت کمی کمتر از قالب های گرد هستند پس حواستان به کیک باشد زیرا ممکن است دمای های مختلفی فر داشته باشد.
  3. در فرهای برقی ۲۰ درجه کمتر دما را تنظیم کنید.
  4. به جای شیر می توانید آب جایگزین کنید ولی شیر به کیک لطافت می دهد.
  5. اگر می خواهید روی کیک برجسته و ترک دار شود ۱ ساعت قبل فر را روشن کنید تا داغ داغ شود.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه