طرز تهیه نان گردویی بدون فر و خمیرمایه نرم و خوشمزه با ماست

طرز تهیه نان گردویی بدون فر

 

نان ها یکی از خوشمزه ترین قسمت آشپزی هستند که شما می توانید خیلی راحت و ساده آن را در خانه حتی بدون فر نیز تهیه کنید. نان گردویی طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید خیلی راحت این نان گردویی را برای سفره افطار تهیه کنید. افزودن ماست به نان باعث می شود بافت آن بسیار خوشمزه و نرم شود. برای پخت بدون فر شعله پخش کن حتما باید استفاده کنید تا حرارت به طور یکنواخت به نان ها برسد و طلایی شود. شما می توانید برای رومال از کمی کنجد یا سیاه دانه استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان گردویی بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
ماست شیرین۱/۲ پیمانه
آرد۲ پیمانه و ۱/۳ پیمانه
وانیل۱/۲ ق چای خوری
روغن۱/۲ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
شکر۱/۲ پیمانه
گردوبه مقدار لازم
زعفران دم کردهبه مقدار لازم

طرز تهیه نان گردویی بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. سپس با کمک یک لیوان فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. ماست را به همراه بیکینگ پودر مخلوط کنید و برای ۵ دقیقه این مخلوط کنار قرار دهید، این خمیر نیازی به خمیرمایه ندارد و شما می توانید بدون نیز به عمل آوردن آن را تهیه کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با همزن دستی یا برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و بعد باید روغن مایع و مخلوط ماست و بیکینگ پورد را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد در انتها باید زعفران دم کرده به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه خمیر

در ادامه باید آرد را الک کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود، دقت کنید خمیر این نان کمی چسبنده می باشد که اصلا نیازی نیست مجدد آرد بزنید و در انتها گردو خرد شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه نان گردویی بدون فر

در ادامه کف تابه دو طرف باید چرب کنید و کاغذ روغنی قرار دهید و از مواد بردارید و داخل تابه قرار دهید و روی نان را با زعفران دم کرده رومال کنید و کمی کنجد بپاشید و درب تابه را بسته و روی شعله پخش کن از قبل گرم شده به مدت ۴۰ دقیقه قرار دهید تا نان پخته شود و بعد از پخت نان را برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت نان گردویی بدون فر

  1. حتما آرد باید ۳ بار الک شود.
  2. رومال می تواند مخلوط زرده و زعفران یا کمی زعفران دم کرده باشد.
  3. حتما باید از شعله پخش کن استفاده کنید و برای ۱۵ دقیقه شعله پخش کن را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه