طرز تهیه کلوچه خرمایی بدون خمیرمایه نرم و لطیف با روغن مایع

کلوچه خرمایی بدون خمیرمایه

 

کلوچه ها تنوع زیادی دارد  و شما می توانید در طعم و مزه های مختلف آن ها را تهیه کنید ولی کلوچه خرمایی بدون خمیرمایه یکی از خوشمزه ترین کلوچه ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید این بار بدون نیاز به خمیرمایه و زمان استراحت این میان وعده عالی را در خانه تهیه کنید و به همراه یک لیوان چای یا قهوه میل کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کلوچه خرمایی بدون خمیرمایه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کلوچه فومن

 

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
پودر قند۱/۳ لیوان
شیر خشک شیرین۱/۴ لیوان
روغن۱/۳ لیوان
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
آرد سفید۲ لیوان و ۱/۳ لیوان
وانیلکمی
نمک۱ پنس
خرما۳۰ عدد
دارچین و زنجبیل و هل. در صورت تمایل۱ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کلوچه خانگی

 

طرز تهیه کلوچه خرمایی بدون خمیر مایه

مرحله اول: آماده سازی مواد میانی

ابتدا باید خرما ها را هسته گیری کنید و اگر می خواهید به دلخواه می توانید پوست روی خرما را بگیرید برای این کار داخل آبجوش قرار دهید تا نرم شود و بعد پوست را جدا کنید و یا اگر خرما شما خشک است می توانید داخل یک تابه ریخته و با کمی روغن و چند قاشق آب تفت دهید تا نرم شود و بعد دارچین و زنجبیل و هل را اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید کنار تا خنک شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل و پودر قند بزنید تا حل شود و کمی رنگ تخم مرغ کرمی رنگ شود می توانید از همزن برقی یا دستی برای مخلوط کردن مواد اضافه کنید سپس روغن و شیر خشک را به ترتیب اضافه کنید و به افزودن هر کدام چند ثانیه هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم ترکیب کنید و الک کنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر

در ادامه باید ترکیب آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر وسط کاسه جمع شود. مواد خرمایی را با دست به شکل دایره های یکدست دربیاورید. حالا باید از مواد خمیر بردارید و کف دست باز کنید و از مواد خرمایی گلوله شده داخل خمیر قرار دهید و خمیر را ببندید به طوری که کاملا درزی نداشته باشد.

مرحله چهارم: تهیه کلوچه خرمایی

در ادامه باید گلوله های تهیه شده را داخل سینی فر قرار دهید و با کمک یک مهر مخصوص کلوچه روی آن شکل دهید تا کمی پهن شود و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود و اگر فر شما کانوکشن ندارد در انتها گریل را روشن کنید تا روی کلوچه نیز طلایی شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کلوچه دزفولی

 

فوت و فن های دستور پخت کلوچه خرمایی بدون خمیرمایه

  1. بهتر است شیر خشک را حذف نکنید زیرا باعرنک و بافت خوب کلوچه می شود ولی اگر در دسترس نبود می توانید از همان میزان آرد استفاده کنید.
  2. شیر خشک در لوازم قنادی ها پیدا می شود و شیرخشک نوزاد برای تهیه این کلوچه نمی باشد.
  3. جنس آرد ها متفاوت است و باید کم کم اضافه شود و اگر مشاهده کردید خمیر خیلی شل است و قابلیت فرم پذیری ندارد کمی آرد بزنید.

 

همچینن ببینید: طرز تهیه کلوچه گردویی

از
1
دیدگاه

  • کمالی ۵ ماه پیش

    سبلم
    شما که مقدار آرد را ننوشتین

    پاسخ