طرز تهیه کباب دو رنگ رولی لذیذ و دلچسب با فیله مرغ و گوشت چرخ کرده به روی گاز

دستور پخت کباب دو رنگ رولی

کباب دو رنگ رولی

 

کباب دو رنگ رولی یکی از روش های فوق العاده برای تهیه یک غذای ساده و خوشمزه می باشد که با فیله مرغ و گوشت چرخ شده تهیه می شود و مواد را می توانید به سیخ چوبی بزنید و یا با کمک خلال دندان فیکس کنید و داخل تابه سرخ کنید و به همین راحتی یک کباب رولی بدو رنگ تهیه کنید. شما می توانید به همراه این کباب گوچه نیز سرخ کنید و کنار پلو زعفرانی سرو کنید. برای تهیه این غذای خوشمزه با گوشت چرخ کرده و فیله مرغ نیاز دارید. خیلی اوقات شما می توانید به چند قلم مواد به سادگی یک غذای بسیار خوشمزه تهیه کنید. شما می توایند این کباب دو رنگ رولی را داخل تابه سرخ کنید و یا در فر قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کباب دو رنگ رولی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب دو رنگ رولی

  • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
  • پیاز ۲ عدد
  • آرد نخودچی ۱ ق غذا خوری
  • فیله مرغ ۵ عدد
  • زعفران به مقدار لازم
  • کره به مقدار لازم
  • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه کباب دو رنگ رولی خوشمزه و خوشرنگ و مجلسی

مرحله اول: آماده سازی فیله مرغ

ابتدا باید فیله های مرغ را به صورت نواری برش بزنید و بعد روی یک تخته کار با کمی بیفتک بکوبید تا نرم شود. فیله ها خرد شده را داخل یک کاسه ریخته و با کمی زعفران و ادویه ها و یکی از پیاز های خلالی شده خوب مخلوط کنید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود.

مرحله دوم: آماده سازی گوشت

در ادامه باید یکی دیگر از پیاز ها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید و با گوشت و ادویه ها و آردنخودچی به خوبی مخلوط کنید تا مواد منسجم شود و بعد به صورت قلقلی های کوچک در بیاورید و داخل سینی قرار داده و برای نیم ساعت در یخچال قرا ردهید تا خودش را بگیرید.

مرحله سوم: رول کردن مواد

در ادامه باید فیله های مرغ را از پیاز جدا کنید و روی تخته آشپزی قرار دهید و وسط هر کدام از فیله ها یک گوشت قلقلی قرار دهید و رول کنید و با کمک خلال دندان هر رول را فیکس کنید و یا می توانید از یک سیخ چوبی استفاده کنید و به صورت ۴ تایی روی یک سیخ بزنید.

مرحله چهارم: پخت کباب دو رنگ رولی

در ادامه باید داخل یک تابه کمی روغن و کره بریزید و رول ها را داخل آن با حرارت کم سرخ کنید و برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود و در انتها با کره و زعفران رومال کنید و به همراه کته و گوجه کبابی شده سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کباب دو رنگ رولی خوش طعم و مجلسی

  1. می توانید سیخ ها را در فر قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود.
  2. آرد نحودچی برای مسنجم تر شدن مواد استفاده شده است.
  3. می توانید از انواع ادویه ها برای مزه دار کردن مزغ استفاده کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه کباب دو رنگ رولی لذیذ و دلچسب با فیله مرغ و گوشت چرخ کرده به روی گاز
3 (60%) 2 votes