طرز تهیه کلم پلو با مرغ ریش ریش خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه کلم پلو با مرغ

کلم پلو با مرغ یکی از پلو های بسیار خوشمزه و اصیل ایرانی می باشد که می توانید به راحتی آن را برای مهمانی و مجالس مختلف تهیه و سرو کنید. این کلم پلو خوشمزه را می توانید با مرغ تکه ای و خرد شده و یا مرغ ریش ریش تهیه کنید که هر دو پر طرفدار است و روش هر دو را به شما یاد خواهیم داد. برای تهیه این پلو اصیل و خارق العاده ایرانی باید از کلم برگ استفاده کنید که در شهر شیراز از کلم قمری استفاده می شود و این کاملا دلخواه می باشد. کلم پلو با مرغ روش بسیار ساده ی دارد و شما می توانید به دلخواه به مواد میانی کلم پلو کمی هویج نیز اضافه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کلم پلو با مرغ و هویج خوشمزه و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۱ عدد
کلم برگ متوسط۱ عدد
آبلیموترش۴ ق غذا خوی
رب۱ ق غذا خوری
برنج۳ پیمانه
پیاز۲ عدد
زیره۱ ق چای خوری
هویج۱ عدد
دارچین۱/۲ ق چای خوری
زعفران و کرهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کلم پلو با مرغ ریش ریش

1مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا برای تهیه این غذا برنج را خوب بشورید و با کمی نمک خیس کنید. سپس سینه مرغ را داخل یک قابلمه با کمی روغن تفت دهید تا تغییر رنگ دهد و بعد کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و یکی از پیاز ها را ۴ قاچ کنید و به مواد اضافه کنید و روی مرغ آب جوش بریزید و بگذارید تا سینه مرغ پخته شود و بعد از پخت از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید.

2مرحله دوم: تفت دادن کلم

کلم سفید را به صورت ساطوری ریز خرد کنید و داخل یک تابه کمی روغن ریخته و کلم ها را به همراه اّبلمیوترش تازه اضافه کنید و کمی دارچین و زیره و فلفل سیاه اضافه کنید و کلم را تفت دهید تا حجم آن کمتر و خوب سرخ شود. بهتر است آبلیموترش را حدف نکنید زیرا باعث گرفتن بوی کلم و خوشمزه تر شدن پلو می شود.

3مرحله سوم: تهیه مواد میانی

پیاز باقی مانده را نگینی ریز خرد کنید و داخل یک تابه تقت دهید و به آن کلم و هویج رنده شده را اضافه کنید و در انتها مرغ ریش ریش را اضافه کنید و کمی زعفران و دارچین و پودر زیره و نمک بزنید و در آخر نوبت اضافه کردن رب می باشد. رب را افزوده و تفت دهید تا بوی خامی مواد رب گرفته شود.

4مرحله چهارم: تهیه کلم پلو با مرغ مرحله به مرحله

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید و بگذارید به جوش بیاید و نرم شود. برنج را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و کمی برنج ریخته و بعد از مواد مرغی بریزید و همین طور لایه لایه مواد را بریزید و کلم پلو با مرغ را برای ۳۰ دقیقه دم بگذارید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کلم پلو با مرغ ریش ریش 

  1. این پلو با ادویه ها کامل می شود و بهتر است آن را حذف نکنید.
  2. می توانید سینه مرغ را خرد کنید و با مواد تفت دهید.
  3. در انتها می توانید روی پلو کمی کره و زعفران بریزید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه