طرز تهیه گوجه و بادمجان شکم پر لذیذ و مجلسی به روش شمالی بدون فر

دستور پخت گوجه و بادمجان شکم پر

طرز تهیه گوجه و بادمجان شکم پر

 

گوجه و بادمجان شکم پر یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه یک غذای فوق العاده در خانه می باشد. این غذا شمالی می باشد و به همراه ریحان و فلفل سبز فوق العاده خوشمزه و لذیذ می شود. شما می توانید این غذای خوشمزه را به همراه برنج سرو کنید. برای تهیه این غذا می توانید از بادمجان های دلمه ی یا کشیده استفاده کنید. این غذا با یک سس فوق العاده از رب انار و رب آلوچه استفاده کنید و اگر به غذا های شمالی علاقه دارید این غذا را حتما تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه گوجه و بادمجان شکم پر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه گوجه و بادمجان شکم پر

 • بادمجان ۳ عدد
 • پیاز ۱ عدد
 • سیر ۳ حبه
 • گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
 • رب انار ۱ ق غذا خوری
 • رب آلوچه ۱ ق غذا خوری
 • رب نارنج ۱ ق چای خوری
 • گوجه فرنگی ۴ عدد
 • سبزی معطر (جعفری، گشنیز، چوچاق) ۲ ق غذا خوری به دلخواه
 • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه گوجه و بادمجان شکم پر با گوشت چرخ کرده

مرحله اول : آماده سازی بادمجان

بادمجان ها را خوب بشورید و می توانید به دلخواه پوست بگیرید و یا با همان پوست این غذا را تهیه کنید و یا می توانید به صورت راه راه یک لایه پوست بگیرید و یک لایه نگیرید تا ظاهر مجلسی تری داشته باشید. بادمجان را از وسط شکاف دهید و کل بادمجان را به نمک آغشته کنید و برای ۲۰ دقیقه زمان دهید تا تلخی بادمجان گرفته شود. سپس داخل یک تابه سرخ کنید.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید، داخل یک تابه کمی روغن ریخته و پیاز را به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک شود. سپس سیر را پوست بگیرید و خرد کنید و به همراه پیاز کمی تفت دهید تا عطر سیر بلند شود. گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت تغییر رنگ دهد.

مرحله سوم: افزودن رب ها

در ادامه رب ها را به همراه سبزی معطر اضافه کنید و مواد را تفت دهید تا رنگ رب باز شود. سپس نصف لیوان آب بریزید و بگذارید تا گوشت پخته و سس غلیظ شود. ترشی این غذا به ذائقه شما بستگی دارد می توانید از ترکیب رب انار و شکر استفاده کنید و مزه غذا را ملس کنید.

مرحله چهارم: پخت گوجه و بادمجان شکم پر به روش شمالی

داخل گوجه فرنگی ها را کمی خالی کنید و گوشت گوجه را به مواد گوشتی اضافه کنید و هم بزنید. حالا وقتی سس غلیظ شد داخل گوجه و بادمجان را پر کنید و کمی از سس نگه دارید. گوجه و بادمجان را کف تابه چیده و کمی از سس اضافه کنید و درب تابه را نیمه باز قرار دهید و بگذارید تا بادمجان و گوجه نرم شوند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه گوجه و بادمجان شکم پر با سبزیجات معطر

 1. می توانید به دلخواه کمی گردو به مواد میانی اضافه کنید.
 2. اگر انار فریز شده دارید می توانید اضافه کنید.
 3. می توانید از چرخ کرده مرغ نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه