طرز تهیه فلافل با سیب زمینی خانگی و حرفه ای با طعم عالی + فوت و فن

دستور پخت فلافل با سیب زمینی

طرز تهیه فلافل با سیب زمینی

 

فلافل با سیب زمینی یکی از انواع روش های تهیه فلافل می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و در واقع با سیب رمینی خام تهیه می شود. فلافل با سیب زمینی یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین غذاهای سنتی ما ایرانی ها می باشد که در کشورهای همسایه نیز به روش های مختلف تهیه می شود. کافی است یک بار فلافل را در خانه تهیه کنید تا جزء لیست همیشگی غذا های خانگی شما شود. فلافل با سیب زمینی را می توانید با نان ساندویچی و گوجه و خیارشور سرو کنید. افزودن سیب زمینی خام به فلافل باعث چسبندگی بیشتر می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه فلافل با سیب زمینی خام را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه فلافل با سیب زمینی

  • نخود خیس خورده ۲ پیمانه
  • سیب زمینی ۲ عدد کوچک
  • پیاز ۱ عدد
  • سیر ۳ حبه
  • پودر تخم گشنیز ۱ ق چای خوری
  • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، فلفل قرمز، پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه فلافل با سیب زمینی خام و گوجه در خانه

مرحله اول: آماده سازی نخود

ابتدا برای تهیه فلافل با سیب زمینی باید نخود را برای ۴۸ ساعت حداقل خیس کنید تا راحت تر پخته و نفخ آن گرفته و نرم شود. در این ۲ روز باید آب نخود را عوض کنید. نخود را آبکش کنید. سپس چرخ یا میکس کنید می توانید از چرخ گوشت یا غذاساز یا ۱۲۳ استفاده کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

پیاز و سیب زمینی را پوست بگیرید و بشورید. می توانید رنده ریز بزنید و یا به همراه نخود از چرخ گوشت یا غذاساز استفاده کنید تا خوب له و پوره شود و در انتها سیر پوست کنده و له شده را به مواد فلافل استفاده کنید و در انتها نوبت افزودن ادویه ها و نمک را اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: سرخ کردن فلافل با سیب زمینی

داخل یک تابه گود روغن ریخته تا کاملا داغ شود. بهتر است مقدار روغن را کمی بیشتر بگیرید تا فلافل ها داخل روغن شناور باشند. از مواد فلافل با دست یا با کمک فلافل زن بردارید و به آن شکل دهید تا شبیه توپ شود و داخل روغن داغ قرار دهید و صبر کنید با حرارت متوسط سرخ شود.

مرحله چهارم: تهیه فلافل با سیب زمینی

در ادامه همه مواد فلافل با سیب زمینی را سرخ کنید و در انتها روی دستمال روغن گیر قرار دهید و داخل دیس سرو کشیده و با گوجه و خیارشور و نان باگت سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه فلافل با سیب زمینی خام خوشمزه

  1. اگر دوست دارید به مواد فلافل با سیب زمینی گوجه اضافه کنید در انتها باید گوجه را با مواد میکس کنید و یا به صورت خرد شده ریز استفاده کنید.
  2. اگر سایز سیب زمینی بزرگ بود نصف کنید تا مزه سیب زمینی قالب نشود.
  3. بهتر است از ادویه فلافل استفاده کنید تا طعمی فوق العاده به این غذا بدهد.
  4. مقدار افزودن فلفل قرمز دلخواه و با توجه به ذائقه شما می باشد.

همچنین ببینید  

از
12
دیدگاه