طرز تهیه نان میوه ای ساده و فوری بدون خمیر مایه با طعمی بی نظیر

دستور پخت نان میوه ای

طرز تهیه نان میوه ای

 

نان میوه ای یکی از انواع نان ها و خمیر ها می باشد که بسیار خوشمزه است زیرا از میوه های خشک می توانید برای تهیه این نان پنبه ای و نرم استفاده کنید. نان میوه ای را می توانید به شکل های مختلف و در قالب های متفاوت تهیه کنید. در رسپی اصلی این نان از پنیر کاتیج استفاده شده که امروزه برند های معتبر ایرانی این پنیر را تهیه کردند و می توانید آن را تهیه و در استفاده از نان میوه ای استفاده کنید. شما می توانید نان میوه ای را با میوه های مورد علاقه خود تهیه کنید. میوه های خشک ها خود را می توانید در اندازه های بسیار ریز برش بزنید و برای تهیه این نان استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان میوه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان میوه ای با پنیر خامه ای

 • پنیر خامه ای یا پنیر کاتیج ۳۰۰ گرم
 • تخم مرغ ۲ عدد
 • شکر ۱۵۰ گرم
 • وانیل پودری ۸ گرم
 • نمک نوک ق چای خوری
 • روغن مایع ۸۰ گرم
 • آرد ۳۵۰ گرم
 • بیکینگ پودر ۸ گرم
 • مربای پرتقال یا مارمالاد ۳۳۰ گرم
 • میوه خشک در اندازه متوسط به اندازه دلخواه

طرز تهیه نان میوه ای خوشمزه با میوه خشک

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس با کمک یک ترازو خانگی مواد را اندازه کنید. بهتر است برای رسیدن به نتیجه عالی از ترازو استفاده کنید و مواد را وزن کنید. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه داخل یک کاسه تخم مرغ را به همراه نمک و شکر و وانیل بریزید و با همزن برقی مواد را خوب بزنید تا مخلوط شود. سپس در ادامه پنیر خامه ای و روغن مایع را اضافه کنید و با همزن برقی به خوبی مواد را بزنید تا مایه یکدستی بدست بیاید.

مرحله سوم: تهیه نان میوه ای

مخلوط آرد را باید به تدریج به مواد فوق اضافه کنید تا یک خمیر نرم ولطیفی بدست بیاید. خمیر را داخل کاسه به مدت ۱۰ دقیقه ورز دهید تا نرم شود و می توانید از استند میکسر نیز استفاده کنید. خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و قسمت اول را با وردنه به صورت مستطیل به قطر نیم سانت باز کنید و مارمالاد را روی خمیر به صورت نامظنم بریزید. خمیر را رول کنید. سپس با چاقوی تیز، از وسط برش داده و مثل گیس بافت هر سمت را روی سمت دیگر بگذارید تا پیچ بخورد.

مرحله چهارم: پخت نان میوه ای

برای قسمت دوم هم، همین کار را انجام دهید. سپس هر دو قسمت را در قالب چرب شده قرار دهید و  میوه های خشک را روی آن گذاشته و با دست فشار بدهید تا به خمیر بچسبند. می توانید تکه های کره سرد را روی خمیر بگذارید و یا کمی کره آب شده را با برس روی خمیر بکشید. سپس در فری که از ۲۰ دقیقه قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۵۰ دقیقه بپزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان میوه ای بدون خمیر مایه

 1. می توانید مارمالاد را حذف کنید و فقط با میوه خشک آن را تهیه کنید.
 2. آرد را باید به تدریج به مواد اضافه شود.
 3. برای فر های برقی و توستر باید دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه