طرز تهیه پاچینی کتف و بال کبابی لذیذ و خوشمزه با فر و بدون فر

طرز تهیه پاچینی کتف و بال

پاچینی کتف و بال یکی از خوراک های بسیار خوشمزه است که می توانید به راحتی برای مهمانی ها و مراسمات مختلف و یا یک شام فوق العاده با کتف و بال تهیه کنید. شما می توانید پاچینی کتف و بال را در فر و یا بدون فر در تابه سرخ کنید که ما هر دو روش را در این رسپی به شما یاد خواهیم داد، همچنین شما می توانید پاچینی را روی جوجه گردان فر یا سولاردم خوب بزنید و سرخ کنید. پاچینی کتف و بال از دو مرحله تشکیل شده است که باید ابتدا با چاقو به آن حالت دهید و گوشت کتف را به سمت پایین بیاورید و بعد مزه دار کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پاچینی کتف و بال با فر و بدون فر به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کتف مرغ10 عدد
بال10 عدد
سیب زمینی۲ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
آبلیموترش۱ ق غذا خوری
روغن زیتون۱ ق غذا خوری
پیاز۱ عدد
سیر۲ حبه
آرد سوخاری۱ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه پاچینی کتف و بال

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا کتف و بال را خوب بشورید. سپس کتف ها را روی تخته آشپزی قرار دهید و با چاقو از قسمت بالای مرغ گوشت را از استخوان جدا کنید و به سمت پایین بکشید به طوری که روی استخوان هیچ گوشت مرغی نماند حالا با کمک دست آن را جمع و حالت دهید.

2مرحله دوم: مرینت کردن پاچینی کتف و بال

کتف های تهیه شده را به همراه بال ها داخل یک کاسه بریزید و به آن یک پیاز خرد شده خلالی شده را به همراه سیر و روغن زیتون کمی آبلیمو و ادویه ها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شود و بعد روی کاسه را بپوشانید و برای ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود.

3مرحله سوم: تهیه پاچینی بال و کتف در فر

برای پخت پاچینی در فر باید ابتدا کتف و بال را از پیاز جدا کنید و روی سینی قرار دهید. داخل یک کاسه آرد سوخاری را بریزید و داخل یک کاسه دیگر تخم مرغ و بعد تخم مرغ را با چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج شود. سپس مرغ ها را ابتدا در آرد سوخاری و بعد در تخم مرغ و مجدد پودر سوخاری سپس داخل سینی فر از چرب شده قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته و طلایی شود.

4مرحله چهارم: تهیه پاچینی کتف و بال بدون فر

برای پخت بدون فر نیز باید داخل یک شیر جوش روغن ریخته و دانه دانه داخل روغن بزنید تا سرخ و طلایی شود و در انتها روی دستمال روغن گیر بگذارید و با سس دلخواه خود سرو کنید. سیب زمینی ها را می توانید خلالی کنید و در فر یا داخل روغن نیز سرخ کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پاچینی کتف و بال مرغ

  1. می توانید کتف و بال را روی جوجه گردان فر بزنید.
  2. برای فر های برقی باید دمای را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  3. بعد از ۲۰ دقیقه چک کنید تا مرغ ها خوب پخته باشند.
  4. می توانید داخل مایکروفر و یا توستر نیز تهیه کنید.

همچنین ببینید  

از
8
دیدگاه