طرز تهیه کیش لورن فرانسوی خوشمزه و آسان با ژامبون و پنیر

طرز تهیه کیش لورن

 

یکی از غذاهای اصلی فرانسوی می باشد که از یک خمیر پای و مواد شور و شیرین تهیه می شود و در کشور فرانسه بسیار محبوب است این غذا برای شرق فرانسه می باشد که همان طور که گفته شد باید یک خمیر فونسه را ابتدا تهیه کنید و بعد آن را با مواد پر کرده و داخل فر قرار دهید تا پخته شود البته بر اساس ذائقه های مختلف با سبزیجات مختلف نیز تهیه می شود این غذا علاوه بر طعم خوب ظاهر و قیافه بسیار اشتها برانگیزی دارد و برای مهمانی نیز بسیار گزینه مناسبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیش لورن با ژامبون و پنیر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم  (تهیه خمیر فونسه)

آرد۳۵۰ گرم
کره۱۵۰ گرم
نمک۱ ق مربا خوری
آب سرد۸ الی ۹ ق غذا خوری

مواد میانی

ژامبون۲۰۰ گرم
پنیر پیتزا۱۰۰ گرم
پنیر خامه ای صبحانه۱۵۰ گرم
تخم مرغ۳ عدد
پرک بادامبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کیش لورن فرانسوی با ژامبون و پنیر

مرحله اول: تهیه خمیر فونسه

ابتدا برای تهیه این غذای خوشمزه باید خمیر را آماده کنید برای شروع آرد و نمک را داخل کاسه ریخته و کره سرد یخچالی را تکه تکه کنید و داخل آرد بریزید و با چنگال خوب کره را به خورد آرد دهید و با دست هم بزنید تا آرد به شکل خرد نان شود و یا دانه ها آرد درشت تر شود و بعد به تدریج به اضافه کردن آب سرد کنید با توجه به آردهای مختلف ممکن است کمتر آب مصرف شود آب را اضافه کرده و ففط با نوک انگشت مواد را جمع کنید و اصلا ورز ندهید بهتر است از غذاساز استفاده کنید تا خمیر کاملا سرد بماند خمیر جمع کنید و داخل یک نایلون فرار دهید و برای ۱ ساعت در یخجال قرار دهید تا خنک شود.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی کیش لورن

برای مواد میانی ژامبون مورد علاقه خود را به صورت خلالی یا رشته ای خرد کنید و تخم مرغ را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه با همزن دستی حسابی بزنید به طوری که تخم مرغ ها کاملا حجیم و کشدار شوند.

مرحله سوم: تهیه کیش لورن

حالا خمیر را از یخچال خارج کنید و بین دو نایلون با وردنه باز کنید سپس داخل قالب پای انداخته و اضافه های دور قالب را بگیرید و بعد ژامبون خرد شده را کف قالب ریخته و روی آن پنیر پیتزا  و پنیر خامه ای بریزید و روی مواد تخم مرغ زده شده بریزید و در انتها روی مواد مجدد کمی پنیر پیتزا و پرک بادام بریزید.

مرحله چهارم: پخت کیش لورن

فر را از قبل با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود سپس قالب را در پنجره وسط فر گازی به مدت ۵۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه بگذارید تا پخته شود اگر از فر برقی یا کانوکشن دار استفاده می کنید مهم نیست در چه پنجره ای قالب را قرار دهید بعد از پخت به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیش لورن

  1. اگر خمیر فونسه ورز بخورد به روغن افتاده و در انتها خشک می شود.
  2. شما می توانید بجای ژامبون از سینه مرغ و انواع سبزیجات استفاده کنید.
  3. تخم مرغ ها باید در حدی زده شوند که رنگ آن روشن شود.
  4. می توانید در سولاردم و توستر نیز تهیه کنید ولی ۲۰ درجه دما را کمتر تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه