طرز تهیه ساندویچ سبزیجات ساده، سالم و خوشمزه بدون گوشت

طرز تهیه ساندویچ سبزیجات

 

مواد لازم

کدو سبز۲ عدد
قارچ۶ عدد
پیاز۱ عدد
بادمجان۱ عدد
هویج۱ عدد
کلم بروکلی۲ ق غذا خوری
گل کلم۲ ق غذا خوری
فلفل دلمه۱ عدد
گوجه فرنگی۱ عدد
سیر۱ حبه
نان جو۲ عدد
روغن زیتونبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه ساندویچ سبزیجات بدون گوشت

مرحله اول: آماده سازی سبزیجات

ابتدا کدو ها را پوست گرفته و خلالی ریز نه زیاد درشت خرد کنید. قارچ ها را اسلایس کنید.بادمجان را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل یک کاسه با آب و نمک قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود سپس آبکش کنید.کلم بروکلی و گل کلم را نیز به قطعات ریز خرد کنید و خوب بشورید و داخل آبکش قرار دهید. پیاز و هویج را نیز پوست گرفته و خرد کنید و در انتها فلفل دلمه را بعد از شستن خرد کنید در کل همه مواد به صورت درشت نه خیلی ریز خرد شوند.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

ابتدا باتوجه به درجه سفتی سبزیجات آنها را باید جداگانه تفت دهید از هویج و کلم بروکلی شروع کنید و هرکدام را جداگانه با روغن زیتون تفت دهید تا نرم شوند در انتها باید همه سبزیجات تفت خورده را باهم داخل تابه وک ریخته و هم بزنید تا یکدست شوند در انتها کمی فلفل سیاه و زردچوبه و نمک روی سبزیجات پخته بپاشید.

مرحله سوم: تهیه سس گوجه

برای تهیه سس گوجه ها را بلانچ کنید سپس پوره کنید و داخل تابه با کمی روغن زیتون و زردچوبه و نمک تفت دهید تا خوش رنگ و آب اضافی تبخیر شود و بعد سیر پوره شده را به مخلوط گوجه اضافه کنید و خوب تفت دهید در انتها  کمی فلفل سیاه بزنید و از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه ساندویچ سبزیجات وگان

سس بدست آمده را روی سبزیجات بریزید و روی حرارت ملایم تفت دهید تا خوب مواد با سس مخلوط شوند سپس نان مورد نظر را برش بزنید و کمی از مواد به همراه کاهو و پنیر پارمزان قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ساندویچ سبزیجات

  1. می توانید ساندویچ ها را در انتها گریل کنید.
  2. می توانید در صورت دلخواه در بین ساندویچ از پنیر ورقه ای استفاده کنید.
  3. سبزیجات دلخواه مانند ذرت یا نخود فرنگی را نیز می توانید به این ساندویچ اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه