طرز تهیه کباب کفتا لبنانی خوشمزه با سس مخصوص موهامارا

طرز تهیه کباب کفتا

 

کباب لبنانی یا کباب کفته یکی از خوشمزه ترین کباب ها می باشد که به صورت های مختلف تهیه می شود و شما می توانید این غذای خوشمزه را همراه با نان و سس یا همراه با برنج زعفرانی میل کنید برای تهیه این کباب خوشمزه شما می توانید کباب را داخل سیخ های چوبی یا فلزی بزنید و روی ماهیتابه سرخ کنید و یا می توانید داخل فر یا مایکروفر قرار دهید و با سالاد تبوله میل کنید. همیشه تنوع در لیست غذایی شما را از غذاهای تکراری راحت می کند شما به راحتی می توانید این کباب بین المللی را در منزل تهیه کنید این کباب نیازمند یک سس مخصوص، معروف به سس موهامارا می باشد که در لبنان به همراه این کباب تهیه می شود که امروز به شما یاد خواهیم داد. می توانید از ترکیب این سس در غذاهای دیگر خود نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی کباب کفتا را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده٣۵٠ گرم
پیاز١ عدد
دارچین۱/۲ ق چای خوری
جعفری٢ ق غذا خوری
نمک و فلفلمیزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس موهامارا

فلفل دلمه قرمز٢ عدد
سیر۲ حبه
گردو۴٠ گرم
رب انار١/۵ ق غذا خوری
زیره سبز١/۴ ق چای خوری
پیاز۱ کوچک
روغن زیتون١/۵ ق غذا خوری
پاپریکای دودی۱/۲ ق چای خوری
نمک و فلفل قرمزبه میزان لازم

طرز تهیه کباب کفتا یا کفته با سس موهامارا

مرحله اول: طرز تهیه سس موهامورا

ابتدا برای تهیه این سس باید فلفل دلمه ها را کباب کنید بدین ترتیب که فلفل دلمه ها را داخل توری قرار دهید روی گاز و یا داخل بگذارید تا کاملا کباب و سخته شود سپس سر فلفل دلمه را جدا کنید و به همراه دیگر مواد و ادویه ها داخل غذاساز بریزید و بگذارید تا کاملا پوره و یکدست شود سپس این سس را داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن گوشت و پیاز

پیاز را پوست بگیرید به همراه جعفری خرد شده داخل غذاساز بریزید تا کاملا یکدست شود اگر غذاساز در اختیار ندارید می توانید پیاز را رنده ریز یا ساطوری ریز کنید و جعفری را نیز با چاقو ریز خرد کنید سپس داخل یک کاسه ریخته و گوشت چرخ کرده را به همراه ۲  ق غذا خوری از سس خنک شده موهامارا بریزید.

مرحله سوم: تهیه کباب کفته

در ادامه ادویه ها و دارچین را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب مواد را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود سپس از مواد به اندازه گردو یا کمی بیشتر بردارید و به سیخ چوبی یا فلزی بزنید سپس داخل یک بشقاب قرار دهید و برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار داده تا خودش را بگیرید.

مرحله چهارم: پخت کباب کفته

در ادامه داخل یک تابه روغن ریخته تا داغ شود سپس کباب ها را از یخچال خارج کنید و داخل تابه سرخ کنید و مدام سیخ ها را برگردانید تا کاملا سرخ و طلایی شود سپس به همراه گوجه سرخ شده و برنج میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب کفتا لبنانی

  1. می توانید باقی مانده سس را در کنار کباب سرو کنید.
  2. برای اینکه بتوانید به راحتی کباب را روی سیخ بزنید بین دو نایلون خوب باز کنید.
  3. اگر زمانی کافی ندارید می توانید کباب ها برای ۱۵ دقیقه در فریزر بگذارید.

همچنین ببینید  

از
6
دیدگاه