طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی ساده و خوشمزه در فر

طرز تهیه پاستا با پنیر فتا

 

یکی روش های تهیه پاستا می باشد که با چند قلم مواد تهیه می شود و بسیار خوشمزه و مقوی می باشد و فاقد گوشت است این پاستا خوشمزه برای گیاه خوران و افرادی که گوشت نمی خورند بسیار گزینه مناسبی می باشد طعم پنیر فتا با گوجه و سیر و ریحان ترکیب فوق العاده ای به این پاستا می دهد البته شما می توانید از پنیر لیقوان یا پنیر سفید دلخواه در تهیه این پاستا استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی در فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پاستا فرمی۳۰۰ گرمی
پنیر فتا۳۰۰ گرم
روغن زیتون۱/۲ پیمانه
گوجه فرنگی گیلاسی۶۰۰ گرم
سیر تازه۶ حبه
ریحان تازه۱ مشت
نمک، فلفل سیاه، آویشن، پول بیبر، پودر ریحانبه مقدار لازم

طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی در فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا یک ظرف مخصوص فر را انتخاب کنید از ظرف پیرکس یا چینی می توانید استفاده کنید گوجه گیلاسی ها را بشورید و خشک کنید سپس از وسط به دو نیم کنید و داخل ظرف فر بریزید و وسط ظرف پنیر دلخواه را قرار دهید.

مرحله دوم: پخت گوجه و ذوب شدن پنیر

در ادامه روغن زیتون را روی مواد بریزید و بعد سیرها را پوست کنده و پوره کنید سپس روی مواد بریزید و بعد ادویه ها را به همراه کمی نمک ریخته و در فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا گوجه پخته شود.

مرحله سوم: تهیه پاستا

در این فاصله که گوجه و پنیر در حال پخت می باشد داخل یک قابلمه آب ریخته و بگذارید تا به جوش بیاد سپس کمی نمک و روغن داخل آب بریزید و پاستا را اضافه کنید و بگذارید تا پاستا نرم شود سپس آبکش کنید و با آب سرد بشورید.

مرحله چهارم: تهیه پاستا با پنیر فتا

ظرف را از فر خارج کنید و با پشت قاشق گوجه و پنیر را له کنید سپس ماکارونی آبکش شده را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید و بعد ریحان تازه شسته شده و خرد شده را اضافه کنید. پاستا با پنیر فتا آماده شده سرو کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت پاستا با پنیر فتا و گوجه

  1. گوجه ها تا زمانی در فر باشند که پنیر ذوب و گوجه ها در حال ترکیدن و نرم شدن باشند که با توجه به فرهای مختلف ممکن است زمان کمی تغییر کند.
  2. شما می توانید از هر نوع پاستا به شکل دلخواه استفاده کنید.
  3. می توانید در ظرف دربسته ۳ الی ۴ روز در یخچال این پاستا را نگهداری کنید.
  4. بجای گوجه گیلاسی می توانید از گوجه فرنگی معمولی استفاده کنید و آن را خرد کنید.
  5. افزودن پودر ریحان دلخواه و قابل حذف است.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه