طرز تهیه سوپ سیب زمینی پخته با هویج خیلی ساده و فوری بدون شیر

سوپ سیب زمینی پخته

یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که از سیب زمینی پخته شده تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه در تهیه این سوپ از هویج و قارچ استفاده کنید و یا می توانید آن را با استاک یا عصاره مرغ تهیه کنید و یا مرغ را پخته و ریش کنید و در تهیه این سوپ استفاده کنید. این سوپ چون غلیظ و لعاب دار است نیازی به افزودن خامه یا شیر نمی باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوپ سیب زمینی پخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی۲ عدد
پیاز۱ عدد
هویج۱ عدد
عصاره مرغ یا سبزیجات۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم
پیاز داغبه دلخواه

طرز تهیه سوپ سیب زمینی پخته

1مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی را بشورید و به همراه کمی نمک و آب بگذارید تا پخته شود و بعد از پخت از پوست سیب زمینی را بگیرید و صبر کنید تا کمی از حرارت بیفتد و پوره یا له کنید، می توانید سیب زمینی را به صورت نگینی شده نیز داخل سوپ بریزید.

2مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه باید پیاز یا پیازچه را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه مورد نظر تفت دهید تا کمی سبک شود و بعد هویج را نیز پوست بگیرید و رنده درشت بزنید و به همراه ادویه ها به مواد اضافه کنید.

3مرحله سوم: پخت سوپ

در ادامه باید پوره سیب زمینی را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد عصاره مرغ را نیز خرد کنید و با کمی آب ولرم مخلوط کرده و به مواد سوپ اضافه کنید و زمان دهید تا کمی سوپ جا افتاده و غلیظ شود و در انتها به آن پیاز داغ اضافه کنید و مزه ها را بالانس کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ سیب زمینی

  1. می توانید به دلخواه به مواد مرغ ریش شده نیز اضافه کنید.
  2. عصاره های مرغ حاوی نمک و ادویه هستند پس در ریختن نمک دقت کنید.
  3. می توانید به دلخواه از قارچ نیز استفاد کنید.

همچنین ببینید 

از
6
دیدگاه