طرز تهیه سوپ شوید با جو و سیب زمینی خیلی ساده و خوشمزه

سوپ گرم شوید-جو-ماست

یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید با مرغ و بدون مرغ تهیه کنید. این سوپ خوشمزه به دلیل استفاده از شوید تازه بسیار خوش عطر بو می می باشد و شما می توانید به دلخواه از سبزیجات مختلف استفاده کنید. برای لعاب بیشتر سوپ از جو پوست کنده استفاده شده است. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوپ شوید بدون مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آب مرغ۱ لیتر
شوید تازهیک پیمانه خرد شده
جو پوست کندهیک پیمانه
پیاز۱ عدد
سیر۲ حبه
قارچ اسلایس شده۱ پیمانه
هویج۱ عدد
کره۵۰ گرم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، آویشن، پاپریکا، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه سوپ شوید

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا شوید ها را تمیز کنید و بشورید و بعد از خشک شدن به ساطوری خرد کنید. هویج را نیز پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید، قارچ ها را نیز بشورید اسلایس کنید. جو پوست کنده را بهتر از شب قبل خیس کنید تا خوب پف کند.

مرحله دوم: تفت دادن

در ادامه باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه سیر له شده و هویج کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد ادویه ها را اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود، قارچ ها را به همراه کره داخل تابه دیگر سرخ کنید.

مرحله سوم: تهیه سوپ شوید

در ادامهب اید جو و قارچ را به همراه آب مرغ به پیاز اضافه کنید و حرارت را بالا ببرید تا به جوش بیاید و بعد به مدت ۴۰ دقیقه زمان دهید تا سوپ پخته و جا افتاده شود و در ۱۰ دقیقه انتهای شوید خرد شده را اضافه کنید و بعد از غلیظ شدن از روی حرارت بردارید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ شوید

  1. می توانید یک سینه یا ران مرغ را جداگانه پخته و ریش کنید و آب  مرغ را صاف کنید به سوپ اضافه کنید.
  2. می توانید بجای جو پوست کنده از جو پرک استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید از سیب زمینی نیز برای لعاب بیشتر سوپ استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه