طرز تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس ساده و راحت بدون نیاز به قالب

ژله هندوانه در ظرف پیرکس

 

ژله ها در ظرف های مختلف تهیه می شوند ولی اگر شما قالب ندارید می توانید داخل ظرف پیرکس تهیه کنید و به دلخواه می توانید به صورت ساده برش بزنید یا می توانید با چاقو دالبری برش بزنید و داخل یک کپسول شیرینی قرار دهید و سرو کنید. این نوع ژله در ظرف پیرکس کار بسیار راحتی می باشد و شما می توانید در ۲ ساعت کمتر این ژله را تهیه کنید. اگر برای شب یلدا هنوز ژله آماده نکردید و قالب ندارید این دسر را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله هندوانه لیوانی

 

مواد لازم

ژله قرمز۱ بسته
پودر ژله سبز۱ بسته
پودر ژله آلوورا۱ بسته
آب جوش۲.۵ لیوان
شیر۲ لیوان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پودینگ ژله ای

 

طرز تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس

مرحله اول: تهیه ژله قرمز

ابتدا باید ژله قرمز را تهیه کنید برای این کار ژله قرمز را تهیه کنید برای این کار ژله را با ۱ لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و بن ماری کنید یعنی روی بخار کتری قرار دهید تا ذارت ژله ذوب شود و صبر کنید تا از داغی بیفند و به آن ۱/۲ لیوان شیر هم دمای محیط اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ ژله مات شود، می توانید به صورت شفاف نیز تهیه کنید برای این کار شیر را حذف کنید و جای آن آب سرد بریزید.

مرحله دوم: تهیه ژله سفید

برای تهیه ژله سفید برای آن را با ۱/۲ لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد از این که به دمای محیط رسید ۱ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه ژله سبز

برای تهیه ژله سبز نیز باید آن را با ۱ لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید روی بخار کتری بگذارید تا بن ماری شود و بعد صبر کنید تا به دمای محیط برسد و ۱/۲ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه ژله در ظرف پیرکس

حالا باید یک ظرف پیرکس مستطیل یا مربع را انتخاب کنید و کمی چرب کنید و به دلخواه یک ملاقه از ژله سبز یا قرمز بریزید و برای ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و بعد از یخچال خارج کنید و ژله سفید رنگ به اندازه یک ملاقه بریزید و مجدد بگذارید تا نیم بند شود و بعد ژله قرمز و همین طور به دلخواه لایه ها را تکرار کنید و قالب را در یخچال قرار دهید تا برای ۲ ساعت کاملا سفت شود و بعد به راحتی برش بزنید و با شکلات اشکی تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله یلدایی

 

فوت و فن های دستور تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس

  1. شیر باید هم دمای محیط باشد.
  2. هر لایه نیم بند شد لایه ی بعدی را بریزید اگر لایه بعدی سفت شود لایه ها بهم نمی چسبند.
  3. برای برگرداندن ژله باید اطراف آن را با چاقو آزاد کنید و بعد روی دیس برگردانید.
  4. می توانید همین ترکیب را داخل ظرف های تک نفره یا قالبی نیز تهیه کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله انار لیوانی

طرز تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس ساده و راحت بدون نیاز به قالب
4 (80%) 6 votes