طرز تهیه دسر شکلاتی با ژلاتین و شیر کم خرج و راحت بدون خامه

طرز تهیه دسر شکلاتی با ژلاتین

 

دسر ها انواع و اقسام مختلفی دارند و شما می توانید این بار یک دسر فوری و خیلی راحت خانگی تهیه کنید. دسر های شکلاتی بشدت محبوب هستند زیرا از شکلات تهیه می شوند و شما می توانید این دسر خوشمزه را در قالب های مختلف تهیه کنید و قالب های سیلیکونی و پلاستیکی گزینه خوبی برای این دسر شکلاتی می باشد. اما استفاده از ژلاتین باعث می شود. دسر شکلاتی با ژلاتین کم خرج و راحت است و برای مهمانی و مراسمات مختلف گزینه خوبی می باشد. اما شما باید از شکلات شیرین و تخته ای یا سکه ای برای این دسر استفاده کنید و به دلخواه می توانید با شکلات تلخ ترکیبی استفاده کنید و در انتها برای تزیین می توانید روی دسر پودر کاکائو الک کنید و یا از خامه قنادی زده شده استافده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر شکلاتی با ژلاتین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور با نشاسته

 

مواد لازم

شیر۲ لیوان
ژلاتین۲ ق غذا خوری
شکلات تخته ای یا سکه ای۲۵۰ گرم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر ساده و سریع یخچالی

 

طرز تهیه دسر شکلاتی با ژلاتین

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید مواد را مخلوط کنید و برای اندازه گیری از یک لیوان دسته دار فرانسوی یا پیمانه شیرینی پزی استفاده کنید و شیر را داخل قابلمه بریزید و به آن شکلات تخته ای خرد شده یا شکلات سکه ای که برای بن ماری شدن گزینه خوبی می باشد اضافه کنید و بعد ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله دوم: پخت مواد دسر

در ادامه باید قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا کم کم شیر گرم شود و با بالا رفتن دمای آن شکلات کم کم ذوب شود وقتی شیر گرم شد و شکلات کاملا بن ماری شد باید یک صافی را رد کنید تا اگر دانه درشتی داخل آن باشد گرفته زیرا باید بافت دسر کاملا نرم و یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه دسر

در ادامه باید قالب مورد نظر را با کمی روغن چرب کنید تا بتوانید در انتها را مواد دسر تهیه شده را داخل قالب مورد نظر بریزید و در یخچال قرار دهید و برای ۲ الی ۳ ساعت صبر کنید تا دسر خودش را بگیرد و بعد دور تا دور دسر را با چاقو آزاد کنید و روی یک دیس مرطوب برگردانید و به دلخواه روی دسر میوه یا پودر کاکائو الک کنید و سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید:  طرز تهیه دسر پان اسپانیا ساده 

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر شکلاتی با ژلاتین

  1. می توانید به دلخواه وقتی مایه کمی از حرارت افتاده میوه دلخواه داخل آن بریزید.
  2. حواستان باشد وقتی مواد را روی حرارت است ته نگیرد و هم بزنید.
  3. اگر ژلاتین ندارید می توانید از نشاسته ذرت استفاده کنید.
  4. اجازه دهید تا مواد خنک شد و بعد داخل قالب بریزید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر عربی با پتی بور

از
1
دیدگاه