طرز تهیه دسر شیر کاکائو قالبی شیک و راحت با پودر ژلاتین

طرز تهیه دسر شیر کاکائو

 

شاید برای شما جالب باشد که با ترکیب شیر کاکائو کمی خامه و ژلاتین بتوانید یک دسر فوق العاده خوشمزه و شیک برای مهمانی ها تهیه کنید که طعم و مزه بسیار جالبی دارد. دسر شیر کاکائو را می توانید داخل قالب های فلزی یا پلاستیکی بریزید و چون در این دسر از خامه استفاده می شود نیاز نیست به چرب کردن قالب نیست و به راحتی می توانید برای تزیین این دسر از توت فرنگی یا سس های شکلاتی استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر شیر کاکائو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر با بیسکویت پتی بور

 

مواد لازم

شیر۱ لیوان
ژلاتین۱ ق غذا خوری
پودر کاکائو۱ ق غذا خوری
خامه۲  ق غذا خوری
شکر۴ ق غذا خوری
میوه و سس شکلاتیبرای تزیین

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

طرز تهیه دسر شیر کاکائو

مرحله اول: بن ماری کردن ژلاتین

این دسر خیلی سریع در ۲ ساعت حاضر می شود و ابتدا باید ژلاتین را تهیه کنید برای این کار ژلاتین را داخل کاسه ریخته و ۲ الی ۳ ق غذا خوری آب سرد اضافه کنید و هم بزنید و صبر کنید تا اسفنجی شود و بعد یک کتری را روی حرارت قرار دهید و کاسه روی کتری قرار دهید و بن ماری کنید تا ذرات ژلاتین حل شود و یا می توانید برای ۱ دقیقه در مایکروفر قرار دهید تا ذوب شود.

مرحله دوم: جوشاندن شیر

داخل یک شیرجوش باید شیر را به همراه شکر و پودر کاکائو بریزید و باهم ترکیب کنید و پودر کاکائو الک شده را اضافه کنید و هم بزنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و مواد حسابی باهم ترکیب شود و بعد از روی حرارت بردارید. بعد ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن خامه

در ادامه خامه را داخل یک کاسه ریخته و یک ملاقه از شیر کاکائو بریزید و هم بزنید تا خامه هم دمای مواد شود و بعد هم بزنید و کل خامه را به مواد دسر اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه دسر شیر کاکائو

در ادامه باید قالب مورد نظر را انتخاب کنید و می توانید برای اطمینان کمی چرب کنید و مواد را دسر را داخل آن بریزید و ظرف دسر را برای ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد سپس دور تا دور دسر را آزاد کنید و روی دیس مورد نظر برگردانید و به دلخواه با سس و میوه تزیین و سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر خرمالو

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر شیر کاکائو

  1. می توانید برای اطمینان از این که پودر کاکائو گلوله نشده باشد از صافی مواد دسر قبل از افزودن ژلاتین رد کنید.
  2. دیس مورد نظر را کمی خیس کنید تا دسر را به راحتی جابجا کنید.
  3. هرچقدر پودر کاکائو شما تیره تر باشد رنگ دسر شما نیز تیره می شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر ساده

از
6
دیدگاه